Slovo „phablet“ se dostalo do Oxfordského slovníku angličtiny


Slovo „phablet“ se dostalo do Oxfordského slovníku angličtiny

Napůl chytrý telefon, napůl tablet. U nás v České republice jim říkáme přerostlé smartphony, tabletomobily či tabletofony. V anglicky hovořících zemích se ale pro tato zařízení vžilo označení phablet. A právě toto slovo se nyní dostalo i do jednoho z nejvýznamnějších slovníků anglického jazyka na světě – Oxfordského slovníku angličtiny.

Slovo „phablet“ podle slovníku definuje přístroj, který je někde na půl cesty mezi smartphonem a tabletem. Abyste měli lepší představu, o která zařízení se jedná, tak vězte, že do kategorie phabletů spadá například populární Samsung Galaxy Note II od Samsungu.

A mezi phablety se již brzy zařadí také chystané HTC One Max, které výrobce vybaví gigantickým Full HD displej s úhlopříčkou 5,9 palce.

Phablet bývá větší než smartphony, ale maximálně stejně velký jako nejmenší tablety.

15Zdroj: AndroidBeat

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
The following two tabs change content below.

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.