Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůRecenzeRecenze Huawei Watch GT 3: skvělé hodinky s výbornou výdrží

Recenze Huawei Watch GT 3: skvělé hodinky s výbornou výdrží

Huawei spolu se smartphonem Nova 9 představil i nové hodinky Watch GT 3. Ty nabízí všestranné funkce pro správu zdraví a jsou na míru šité sportovnímu plánování, které vás povzbudí k větším fyzickým aktivitám. Jak dopadly v recenzi?

Už na úvod zmiňme, že Huawei Watch GT 3 jsou k dispozici ve dvou velikostech. Pánská verze nabízí větší ciferník s 46 mm a váhou 42,6 gramu, dámská verze měří 42 mm a váží 35 gramů. My jsme na test měli zapůjčenou variantu s 46mm ciferníkem.

Klasický design

Za prvé musíme pochválit provedení Huawei Watch GT 3. Přední pouzdro hodinek je vyrobeno z velmi kvalitní nerezové oceli, kdežto zadní pouzdro je z polymerových vláken se zvýšenou pevností. Design je famózní a oceňujeme, že se nová „gétéčka“ nápadně podobají tradičním elegantním analogovým hodinkám. Moc pěkné.

Vylepšený displej

Předchozí Watch GT2 Pro jsou mezi uživateli stále populární. Od jejich uvedení na trh ale přece jen uběhlo už docela dost času a tak Huawei vylepšoval jak jen mohl. Poprvé v historii řada GT přichází s otočnou korunkou a hmatovou zpětnou vazbou, podobně jako už dříve modely Watch 3 a Watch 3 Pro. Ve srovnání s předchozí generací nabízí Watch GT 3 také větší AMOLED displej, který má úhlopříčku 1,43 palce a vysoké rozlišení 466 × 466 px. Je vážně krása se na něj dívat.

Perfektní výdrž

Výbornou výdrží se chlubily už Watch GT2 Pro a v tomto nezklamou ani nové Watch GT 3. Model s větším 46mm ciferníkem, který jsme testovali, nabízí 14 dní bez nabití, menší verze týden. Z našich poznátků ty dva týdny bez nabíječky zvládnete. Samozřejmě záleží na tom, jak hodinky používáte. Pokud hodně sportujete, výdrž se o něco zkrátí. Stejně tak následuje rychlejší úbytek energie, jestliže používáte funkci Always-On. Ale ano, dva týdny Watch GT 3 vydrží.

Hodinky můžete nabíjet přes standardní kolébku, která je součástí balení, dále také bezdrátovou powerbankou a pokud nemáte po ruce ani jedno, využijte telefon s podporou reverzního nabíjení.

Dokonce si s nimi i zavoláte

Watch GT 3 vždy potřebují připojení k telefonu, vlastní GSM/LTE modem nemají (tím disponuje model Watch 3 Pro). Ale když jsou spojené s mobilem přes technologii Bluetooth, lze přes ně volat, mají totiž reproduktor i mikrofon.

Zdraví na prvním místě

Nyní to nejdůležitější, a tím jsou v případě každých chytrých hodinek zdravotní i sportovní funkce. S větší přesností během tréninku i během dne přichází sledování srdeční frekvence pomocí senzoru TruSeen 5.0+, dále je k dispozici monitoring SpO2 nebo detekce tělesné teploty, abyste poznali, jestli nejste nemocní. Huawei Watch GT 3 věnují také velkou pozornost dýchání, úrovni stresu a u dam i menstruačnímu cyklu. Centrálním řídícím prvkem je nová verze mobilní aplikace Zdraví, která umožňuje nastavit si přizpůsobená zdravotní připomenutí, ať už se jedná o denní příjem vody, upozornění na léky, na časný spánek nebo cvičení.

Huawei Watch GT3 nabízejí více než 100 cvičebních režimů včetně 18 profesionálních. Nechybí ani přizpůsobené tréninkové plány i tréninkové cíle, nebo sledování výsledků v reálném čase přímo na ciferníku nebo v aplikaci Zdraví. To ale není vše. Hodinky jsou kompatibilní s 30 aplikacemi včetně různých běžných fitness aplikací a uživatelé mohou těžit i z dvoufrekvenčního určování polohy GPS. Ta přijde vhod, pokud by se při běhání nedejbože ztratili.

Cena

Huawei Watch GT 3 se řadí pod dvojici Watch 3 a Watch 3 Pro. Výbavou příliš nezaostávají a jsou levnější. Cena je v případě obou verzí (46/42 mm) stanovena na 6 890 korun včetně DPH. Hodinky si můžete třeba objednat na oficiálním e-shopu výrobce a získat k nim zdarma bezdrátová sluchátka Freebuds 4i.

Verdit

Mám si Huawei Watch GT 3 pořídit? Pokud potřebujete/máte rádi moderní chytré hodinky s dlouhou výdrží, řadou promakaných zdravotních i sportovních funkcí, a klasickým designem, pak odpověď zní ano. Nová GT 3 jsou vymazelným produktem napěchovaným moderními technologiemi, který má vaše zdraví jako nejvyšší prioritu.

Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře