Apple Pay konečně v Evropě! iPhonem zaplatíte už i ve Velké Británii


Apple Pay konečně v Evropě! iPhonem zaplatíte už i ve Velké Británii

Držitelé debetních a kreditních Visa karet vydaných předními britskými bankami mají nyní přístup k nově spuštěné službě Apple Pay. Ta na vybraných terminálech umožňuje snadno a bezpečně platit za zboží pomocí iPhonu nebo chytrých hodinek Watch.

Služba je zatím dostupná klientům bank MBNA, Nationwide, NatWest, RBS, Santander a Ulster Bank. Tito uživatelé si mohou své debetní a kreditní karty nahrát do virtuální peněženky Passbook a začít Apple Pay používat. V příštích měsících se přidají další banky, včetně First Direct, Halifax, HSBC, Lloyds a TSB.

Spuštění služby Apple Pay lze díky rychlému startu ve Velké Británii brzy očekávat i v České republice. „Naše země je velmi dobře připravená na příchod mobilních bezkontaktních plateb. Tím pádem i na službu Apple Pay. Česko má totiž jednu z nejlepších bezkontaktních infrastruktur v Evropě,“ informoval David Brendl, manažer inovací Visa Europe.

Pokud by americká technologická společnost souhlasila s expanzí na český trh, mohli by majitelé zařízení Apple platit svými smartphony nebo hodinkami na jakémkoli bezkontaktním terminálu. Tyto terminály jsou přitom v Česku už nyní běžnou součástí například velkých maloobchodních řetězců. V současnosti je více než 80 % všech platebních terminálů bezkontaktních.

Bezpečnost a ochrana soukromí jsou při službě Apple Pay prvořadé. Při přidání kreditní nebo debetní karty do služby Apple Pay se údaje o kartě neuloží na zařízení – místo toho se vygeneruje jedinečné číslo, zašifrované a bezpečně uložené na zařízení, které je určeno ke zpracování plateb. Každá transakce podléhá ověření prostřednictvím stejné kryptografické technologie, která se používá při Chip-and-PIN a bezkontaktních platbách.

Apple Pay funguje na přístrojích iPhone 6, iPhone 6 Plus a Apple Watch. Pro platby prostřednictvím mobilních aplikací je Apple Pay kompatibilní s tablety iPad Air 2 a iPad mini 3.

apple

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
The following two tabs change content below.

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.