Pátek, 21 června, 2024
DomůRecenzeRoyal Revolt! ? Vyzbroj mladého prince a zachraň království!

Royal Revolt! ? Vyzbroj mladého prince a zachraň království!

Tower Defense her je na platformách iOS a Android více než dost. Vždy plníte jeden hlavní úkol a to je ubránit váš hrad nebo vaše území. Royal Revolt ale přichází se zcela opačným pojetím. Už se nebudete bránit, tentokrát se pustíte do ofenzívy.

Ve hře máte jednoduchý cíl, jímž je jím zničení nepřátelského hradu a tedy zcela opačný postup než u klasických Tower Defense her. Je dost možné, že tato hra je první ve zcela nové kategorii Tower Attack, ale to ukáže až čas, jestli se tento žánr ujme.

Příběh

Zatím nebývá moc zvykem, že v takových to hrách se nachází jakýkoliv náznak příběhu. V tomto titulu je ale perfektně zpracovaný úvod a vy tak hned od prvního kola víte, proč a za co bojujete. Příběh vám je převyprávěn pomocí knihy a obrázků, které popisují vše, co se stalo.

Budete hrát za syna krále, který vás už jako mladého kluka poslal studovat do Bogsmartu magii. Nebyla to žádná prvotřídní škola, ba právě naopak šlo o ústav pro nenadané aristokraty. Po dvou letech se vracíte zpět domů a v tom zjistíte, že království už není co bývalo.

Zjistíte, že král zemřel a vládu převzali vaši příbuzní, tedy zlí strýcové a tety. Z království, které bylo mírumilovné, se stala pustina a války byly na hlavním programu dne. Hlavnímu hrdinovi se nové zprávy samozřejmě nelíbily a tak se rozhodl z království odejít.

Část vojska, které se situací také nebylo spokojeno, šlo s ním a rozhodli se, že společně ztracené území dobijí a tak začíná bitva o navrácení království právoplatnému potomkovy.

Styl hry

V prvním kole na vás čeká krátký, ale dost vysvětlující návod. Na začátku každé mapy začínáte od svého stanu, který slouží jako provizorní hrad. Z něj jako první vyjde hlavní hrdina a pustí se do boje. V dolní části displeje uvidíte stále se nabíjející manu, za kterou vytváříte další a další vojáky.

Mana je rozdělena na několik dílů a to proto, abyste mrknutím oka mohli vidět, kolik ještě můžete během okamžiku vyrobit vojáků. Každý druh vojáků spotřebuje jiný počet částí many. Pěšáci jsou nejlevnější, ale naopak za katapulty se již pořádně prohnete.

Další jednotky, které budete moci využívat v boji, jsou například lučištník, mág nebo rytíř. Z řad strojů využijete balistu, katapult nebo kanón. Všechny tyto jednotky vašeho vojska půjdou vylepšovat a zdokonalovat tak jejich vlastnosti.

Vylepšování se ale nedotkne jen vojáků, ale také jeho vůdce a jeho schopností. Hlavní hrdina nyní těží z toho, že studoval na škole magii a může tak používat v boji kouzla, ale vždy jen dvě, která mu předem vyberete. Tato kouzla jdou i nadále vylepšovat a po každém boji dle potřeby i změnit. Celkem budete mít na výběr 10 kouzel. Všechny nebudou odemčeny hned, nýbrž až postupně po odehrání určitého počtu kol. Mezi základní patří uzdravování vojska a ohnivé koule.

Jako poslední možnost vylepšování je upgrade vaší výzbroje, která se rozděluje na tři části. Brnění, meč a helma nebo spíše koruna. Na zdokonalení tedy vidíme, že vývojáři ze studia Flaregames rozhodně nešetřili a mně osobně to vůbec nevadí a právě naopak je to velké plus pro hru.

Celkem projdete skrze 4 území, přičemž v prvních třech vždy na konci narazíte na jednoho příbuzného, kterého musíte zavřít do vězení. K úspěšnému dokončení hry je zapotřebí dobít 30 hradů + 6 bonusových kol. Poslední území je již jen jako doplňkové. Celou hru lze dohrát za 4 nebo 5 hodin, což je na hru zdarma slušná porce zábavy.

Mikrotransakce a Facebook

Jelikož je hra zdarma, nepřekvapilo mne, že se v ní nachází tlačítko pro zakoupení nějakých těch zlatých navíc. Není se ale čeho bát. Hra je skvěle nastavena a svou náročností vás sice potrápí, ale ne tolik, abyste si museli kupovat zlaté za reálné peníze.

Tyto platby jsou tedy určeny především pro opravdové a s trochou nadsázky závislé hráče. Asi za největší plus považuji to, že ať hrajete jedno a to samé kolo kolikrát chcete, vždy dostanete stejný balík zlatých a v případě jejich potřeby je tedy možnost si takto peníze vydělat. Někteří z vás mi jistě dají za pravdu, že hry, kde toto nefunguje nebo funguje stylem, že při opakování kola dostanete ani ne 10% z původní částky, jsou deprimující a brzy omrzí.

I tato hra je propojena se sociální sítí Facebook, ale tentokrát nevyjdete naprázdno. Za pouhé přihlášení a pozvání přátel dostanete pěknou výplatu. Poté, za sdílení vašeho úspěchu při vyhraném boji, máte možnost získat 10 % vyhrané částky navíc. Vše je jednoduché a rychlé, takže záleží pouze na vás, jestli chcete tyto úspěchy zveřejňovat nebo ne.

Ovládání

Ovládáte pouze vašeho hrdinu. Zbytek vojska postupuje po cestě stále vpřed a ničí vše, co jim přijde pod ruku, dokud sami nepadnou. Ovládání je řešeno buďto klikáním na místo, kam chcete hlavního hrdinu přesunout nebo pomocí prstu přejíždíte po displeji a udáváte tak směr, kam má hrdina běžet. Tvorba dalších jednotek a vyvolávání kouzel je řešeno klasickými tlačítky. U těchto tlačítek mám ale jednu výhradu. Dost často se mi stalo, že hra vyhodnotila můj dotyk na displej, jako pohyb pro hrdinu, místo jako dotyk pro zmáčknutí tlačítka. Pro vyvarování této chyby musíte být zvlášť přesný. Doufejme, že to nějaká další aktualizace brzy vyřeší, protože je to opravdu nepříjemné a dost to ruší.

Grafika a zvuk

Malovaná 3D grafika dává této hře hlubší rozměr a působí velmi pohádkově. To byl samozřejmě záměr vývojářů. Podobně je na tom i zvuk, který Royal Revolt! dodává tak trochu dětskou atmosféru. Snad jen zvuky kouzel mohly být o něco lepší.

Závěr

Je skvělé, že se studio Flaregames pustilo do nové kategorie her a s Royal Revolt! navíc dost výrazně. Skvělá hra s dobrou hratelností a solidní grafikou, která je zdarma! Co chcete víc?

Celkové hodnocení: 9,5/10

Android | iOS

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Royal Revolt!/“/]

Jan Tipmann
Jan Tipmann
Pisálek zaměřený především na Android hry a aplikace a do nedávna redaktor ohledně novinek a recenzent zařízení. Mimo jiné rád jezdím na kole nebo hraji fotbal.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře