Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkyWall Street Journal: Google se obává dominance Samsungu

Wall Street Journal: Google se obává dominance Samsungu

Podle prestižního amerického deníku Wall Street Journal se Google obává dominance společnosti Samsung Electronics, největšího výrobce mobilních telefonů s operačním systémem Android. Andy Rubin dokonce údajně vyjádřil obavu, že by se Samsung mohl začít více zajímat o kontextovou reklamu, čímž by se dostal do konfliktu s Googlem.

Samsung suverénně dominuje Androidu. Za minulý rok prodal neuvěřitelné množství telefonů s tímto operačním systémem. Dle statistik dokonce o 200 milionů kusů více, než firma Huawei, která se umístila na druhém místě.

Google si vzrůstajícího vlivu Samsungu ale uvědomil včas a i proto prý koupil společnost Motorola Mobility, aby se stala jeho nejbližším partnerem pro rozšiřování operačního systému a navázaného ekosystému. Rubin také hovořil o tom, že akvizice slouží jako pojistka proti některým výrobcům, aby nad Androidem nezískali příliš velkou moc.

V minulých dnech se snad uskutečnilo i několik schůzek se zástupci méně úspěšných výrobců. Google měl vyjádřit naději, že nové přístroje od firem HTC a Hewlett-Packard mohou být modelům Samsungu konkurenceschopné.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře