Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůRecenzeHorn - Je libo kvalitní fantasy RPG?

Horn – Je libo kvalitní fantasy RPG?

Některá studia prostě dokáží překvapit a Zynga je jedním z nich. Připravilo si pro nás titul, který je nejen graficky dobře zpracovaný, ale zároveň vypraví zajímavý příběh, který nás zcela pohltí.

Už v titulcích na Google Play se

můžete dočíst, o jaký typ hry jde a co nám vše nabídne, ale vývojáři zde trochu přehánějí a proto to vezmeme pěkně od začátku. Horn vychází ze starých britských povídek, kterých se vývojáři chtěli původně držet a vytvořit kolem nich příběh. To se ale změnilo a společnost Phosphor Game nakonec použilo pouze jednu povídku a to jmenovitě King Horn. Ani tady se nedočkáme stejného příběhu, protože vývojáři se povídkou pouze inspirovali. Je to rozhodně škoda, že nezůstali u původního plánu, ale i tak příběh který vytvořili je dostatečně poutavý a zajímavý, takže vám jistě bude vyhovovat.

Příběh

Název hry vás asi napadne ihned přeložit, ale zde by to nemělo cenu. Horn zde totiž neznamená roh, ale jméno mladého kováře, za kterého budete hrát. Poprvé Horna potkáte na začátku, kdy se probudí v sutinách neznámo kde a před sebou má malý, ale tajemný krystal. Během prvních deseti minut se dozvíte, co se vlastně stalo. Celý svět a tím pádem i kovářova vesnička byla dlouhá staletí pronásledována starověkým prokletím, které je ale nyní dostihlo.

Strašné prokletí přeměňuje všechny obyvatele na kamenná monstra a to bez výjimky. Ale jak to, že hlavní postava Horn je normální a nepřeměnila se? To nám vývojáři zatajili. Podle nás to ani samo studio neví, ale no co, aspoň je za koho hrát. Všechna města jsou zničena, z většiny z nich zbyly jen ruiny a vy se tak vydáváte na cestu za jediným cíle. Porazit hrůzostrašnou kletbu a vrátit vše do původní podoby.

Styl hry

Hra vypráví svůj příběh pomocí komiksových slajdů a během celé hry poodkrýváte všechny detaily Hornova dobrodružství. Horna si budete moci vylepšovat různými části brnění, ale nenaleznete tu klasické levelování. I když má hra skvělý fantasy příběh, nemusí to jistě znamenat, že vás zabaví na dlouhé chvíle. Toto je přesně ten případ. Bohužel opakující se úkoly jsou dost nudné a tak například po hodině sbírání krystalů přejdete k dalšímu úkolu, kde je budete sbírat znovu, akorát v jiném počtu.
Prozkoumáte tři velké světy, které se od sebe budou lišit na míle daleko. Každý totiž nabídne zcela odlišný vzhled. Během plnění úkolů si poslechnete plno vtipných historek, které trochu udupávají herní stereotyp.

Ovládání

Tohle je asi nejzajímavější na celé hře. Nenajdete tu žádná virtuální tlačítka nebo joystick pro pohyb Horna. Přesun Horna tak musíte ovládat dotykem na místo, kam chcete, aby Horn doběhl. Táhnutím potom ovládáte kameru. Tento styl ovládání se může zdát ze začátku trochu krkolomný, ale po chvíli si zvyknete. Pokud se ve hře objeví nějaká interakce, zároveň s ní se vám ukáže, co máte v dané chvíli udělat.
Ani jiných tlačítek na displeji není mnoho. Najdeme zde jen tři a to tl. menu, lektvar a minimalistický HUD. Na obrazovce už máme jen informace o stavu zdraví a počet krystalů.

Grafika a zvuk

Hra je optimalizovaná pro zařízení s Tegrou 2 a 3 a běží na Unreal Enginu. Tyto informace nám již zaručí, že jde o grafiku na slušné úrovni. Není to nejlepší, ale na RPG to rozhodně stačí. K pěkné grafice se také přidává perfektní dabing a fantasy soundtrack.

Závěr

Fantasy RPG, které se povedlo tak na půl. Skvělá hratelnost a ještě lepší příběh, ale bohužel to vše kazí stereotyp, který někdy opravdu ubíjí. Celková herní doba je nastavena na cirka 10 hodin. Hru Horn si můžete stáhnout za cenu 159 korun.

Celkové hodnocení: 7/10

Android | iOS

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Horn/“/]

Jan Tipmann
Jan Tipmann
Pisálek zaměřený především na Android hry a aplikace a do nedávna redaktor ohledně novinek a recenzent zařízení. Mimo jiné rád jezdím na kole nebo hraji fotbal.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře