Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyMIUI ROM zaznamenala do dnešního dne už přes 10 milionů stažení

MIUI ROM zaznamenala do dnešního dne už přes 10 milionů stažení

Vývojáři populární čínské androidí ROM s názvem MIUI mají důvod k velkým oslavám. Jejich ROM zaznamenala během 850 dnů, kdy byla představena její první verze, více jak deset milionů stažení. Uživatelé oficiální fórum navíc vytapetovali už téměř jedním milionem příspěvků.

Známá alternativní ROM byla aktualizována už více jak 188 krát (k uvádění nové verze dochází každý pátek). Dohromady se na jejím vývoji podílelo osmdesát vývojářů. MIUI se na rozdíl od takového CyanogenModu či AOKP, inspiruje u iOS, a to třeba tím, že má všechny ikony na ploše.

Vývojáři nemyslí ale jen na sebe nebo uživatele s Androidem. Dosažení milníku oslavili jedním velmi sympatickým gestem. Pokud si stáhnete jejich nové téma s názvem MIUILove, poputuje na účet neziskové organizace Smile Angel Foundation, která byla v roce 2006 založena na pomoc dětem s rozštěpovou vadou, 0,10 čínského juanu.

MIUI je do dnešního dne kompatibilní s více než třicítkou androidích zařízení.

Předchozí článek
Další článek
Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře