Pátek, 12 dubna, 2024
DomůRecenzeAvengers Initiative: Zelený bijec Hulk se vrací v plné síle

Avengers Initiative: Zelený bijec Hulk se vrací v plné síle

Vydavatelství Marvel, které se snaží vytěžit na každém svém titulu maximum, se po úspěšném filmu Avengers,  rozhodlo opět využít jeho popularity a připravilo pro své fanoušky hru pro mobilní zařízení s názvem Avengers Initiative. O zpracování akční hry se tentokrát postaralo studio Wideload Games.

Hra se zatím dostupná pouze pro iOS zařízení, ale brzy přijdou oblíbení komiksoví hrdinové i na Android. Pojďme se tedy vcítit do jednoho z oné hvězdné skupiny Avengers a zjistit, jak si zkušení borci z Wideload Games s takovým významným titulem poradili, zda hra přináší i něco nového nebo jen stroze kopíruje oblíbenou, již zmiňované, populární Infinity Blade.

Hratelnost a ovládání 9/10

Po poměrně dlouhém načítání se začne vyprávět příběh. Zjistíme, že z budovy S.H.I.E.L.D, což je moderní a nejlépe technicky vybavené vězení, utekla vězněná monstra na svobodu. Nick Fury pověří alter ego Bruce Bannera, Hulka, aby naléhavou situaci po svém vyřešil. A za naštvaného Hulka budeme hrát celou první část hry. Avengers Initiative je hra zaměřená především na dobrý příběh a skvěle zpracované souboje. Žánr tohoto titulu bych spíše zařadil mezi akční s RPG prvky.

Podobně jako v Infinity Blade se hrou nemůžeme svobodně pohybovat, ale pouze do určitých míst, které jsou vyznačeny modrými kruhy. Nick Fury nás posílá všude tam, kde jsou monstra a za pomocí Hulkových pěstí likvidujete jednoho po druhém. Nyní se vraťme k soubojům, které si blíže popíšeme.

Dole na obrazovce máme po jednom tlačítku na každé straně, a ty slouží k úhybným manévrům. Uprostřed je tlačítko, které blokuje soupeřovy rány. Počet ran, které můžeme zablokovat je omezený. Abychom porazili soupeře, nestačí pouze uhýbat nalevo nebo napravo, ale musíme uštědřit i nějakou tu ránu. Od toho pro nás tvůrci připravili různá komba. Ty nejjednodušší, jako je jednoduchá rána tahem doprava a pak tahem doleva, zpravidla stačí na méně silné protivníky. Hra nás postupně naučí složitější komba, která způsobují větší zranění. Velký důraz je kladen především na dobré načasování Hůlkových ran, úhybné manévry a rychlé protiútoky.

Hra se takto stává těžší a nemusí sedět všem. Bohužel se občas stane, že několikrát špatně přečetla můj pohyb a z velkého komba nebylo nic. Takže cesta za vítězstvím, je mnohdy složitá a někdy i o velké dávce štěstí. Během souboje můžeme využít i několika stupňů Hulkova vzteku. Například podlomit pod nepřítelem zem nebo mu uštědřit dvojitou facku. Po každém poraženém protivníkovi Hulk získá experience body, které určitě využijeme na vylepšení jeho vlastností.

Můžeme vylepšit zdraví, poškození, výdrž a vztek. Další vylepšení si můžeme dokoupit. Po nasbírání určitého množství experience bodů se Hulk posouvá o level výše a s ním i jeho nepřátelé. Kromě experience bodů sbíráme i fialové krystaly, které můžeme vyměnit za nové a lepší vlastnosti.

Hra mi vydržela na zhruba 6 hodin hraní, což není mnoho, ale podle tvůrců jde jen o první část příběhu. Postupem času má hra disponovat aktualizacemi, ve kterých si budeme moct zahrát za Kapitána Ameriku, Iron Mana, Hawkeyeho a zbytek hvězdné skupiny. Všichni hrdinové budou mít sobě rovné nepřátele.

Během hry sbíráme i různé bonusy, jako je zdraví, zesílení vzteku nebo fialové krystaly ISO-8, což je bonus za který si pak můžeme vylepšit například Hulkův hněv a další. Jak je již zvykem, hra obsahuje i možnost dokoupit si potřebné body nebo levely. Balík bodů 10 000 ISO-8 stojí 0,79 ? za 240 000 zaplatíme 15.99 ?. Je zde i možnost si koupit zvýšení levelu o jeden za 1,59 ?.

Grafika a zvuky 9/10

Vizuální stránka je úrovni Infinity Blade, to znamená, že patří mezi to nejlepší. S využitím retina displeje na iPadu nebo iPhonu hra vypadá opravdu fantasticky. Tvůrci si dali záležet na každém detailu ? vše je opravdu dotažené do konce. Hulk působí mohutně, svaly působí jako svaly a jeho oči vyzařují hněv. Tvář vyjadřuje ty pravé emoce. Nepřátelé ale taky nepřijdou zkrátka ? zpracováni jsou dokonale a s citem pro detail.

Avengers Initiative disponuje velkým množstvím hezkých a dobře zpracovaných animací. Jedny z nejlepších jsou ty, kdy Hulk ke konci souboje může protivníkovi uštědřit neomezené množství ran, spolu s finální ránou. Pokud vás ale po čase omrzí tak jako mě, je zde možnost kliknout na šipku a po dobu držení se animace urychlí. Občas se mi stalo, že hra neběžela na 100% a pozoroval jsem mírné sekání, což je jistě dáno obrovským množstvím pixelů, které procesor a grafická jednotka musí zpracovat, ale doufám, že tohle aktualizace opraví.

Co se týče zvukové stránky, tak hra obsahuje veliké množství dialogů. Hlasy opravdu připomínají hlasy hlavním hrdinů. Hulk občas prohodí kromě řevu i pár slov, ale to je spíše výjimka. Ve hře je patrný neustálý šum, je otázka jestli to je schválně nebo je to nějaký bug.

Závěr a celkové hodnocení 9/10

Avengers Initiative jsou jednou z mála her, které se Marvelu povedly. Musím říct, že hra mě bavila o hodně víc, než Infinity Blade, protože hrát za Hulka je určitě něco jiného, než na co jsme byli doposud zvyklí. Pro mě osobně to bylo mnohonásobně lepší, než hrát za neznámého rytíře. Pár bugů se ve hře taky najde, například špatně přečtené kombo, ale aktualizace by tohle měly napravit.

Možná je Hulk překombinovaný, protože jak jej známe z komiksové předlohy, obvykle jen řve a ničí. Není to žádný stratég, za kterého ho možná mají tvůrci hry. Dále je škoda, že nepřátel je poměrně málo. Budeme bojovat proti Skrullům a Kronanům a první boss co nás čeká je Wentigo.

Tohle je bohužel způsobeno malým rozpočtem nebo spíše šetřením, a je to vcelku pochopitelné v dnešní době. Pokud máte rádi komiksy a hlavně Avengers, bude se vám hra líbit. Bude se ale líbit i hráčům, kteří mají rádi těžší hry. Ti co mají rádi bojové hry, kde se bezhlavě seká hlava nehlava, budou mít možná problém.

V každém případě hra stojí za nákup. Za pozitivní považuji, že tvůrci mají v plánu doplňovat do ní další charaktery z Avengers, jak jsem již uvedl na začátku. Tohle se vidí jen u méně známých her, a ne u tak velkého titulu, jako jsou Avengers. Ti z vás, kteří čekali novou hru, co přijde s něčím revolučním, musím zklamat. Avengers Initiative jsou jen zdařilým klonem Infinity Blade s několika prvky, které ho povýšily na novou úroveň.

Stahujte:

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Avengers/“/]

Jan Bíreš
Jan Bíreš
Student a redaktor, který píše články zaměřené na platformu iOS, především o užitečných aplikacích a návykových hrách.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře