Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyHloupí zloději: Do kamenného obchodu Applu se nabourali vozem s poznávací značkou...

Hloupí zloději: Do kamenného obchodu Applu se nabourali vozem s poznávací značkou [video]

Kamenný obchod Applu v americkém městě Temecula se stal lákadlem pro zloděje. Jak informovaly zahraniční servery, pachatelé před týdnem z jeho pultů ukradli velké množství iPhonů a iPadů. Na jejch řádění se nyní můžeme podívat díky záznamu, který pořídila bezpečnostní kamera.

Zloději se nabourali do obchodu automobilem BMW X5, prorazili bezpečnostní roletu a výlohu. Vozidlo řídil dvaadvacetiletý Equonne R. Howard. Když oba pachatelé byli uvnitř, jeden z nich vystoupil, aby odcizil co nejvíce zařízení. Nelogicky ho zajímaly ale více mobilní přístroje s iOS, než podstatně dražší počítače Mac.

Protože se v důsledku nárazu bezpečnostní roleta zdeformovala, nemohli se z obchodu dostat ven. Povedlo se jim to až po několika pokusech.

Policistům ale nedalo velkou práci pachatele dopadnout krátce po činu. Howard se totiž vrátil za několik hodin na místo činu poohlédnout se po poznávací značce, která v obchodě, nebo v jeho okolí, z automobilu odpadla ? hloupost některých zlodějů opravdu nezná mezí.

Protože už byl dvakrát trestaný, hrozí mu trest odnětí svobody na dobu až 25 let. Na jeho propuštění byla stanovena vysoká kauce 600 000 dolarů.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. „Nelogicky ho zajímaly ale více mobilní přístroje s iOS, než podstatně dražší počítače Mac“

    redaktor perlí, co je na tom nelogického? Vzít 2 iPhony v ceně cca 40 000Kč je mnohem jednodušší než vzít stejně drahý Mac, ovšem 20krát větší a těžší 🙂 Mně to přijde naopak velmi logické.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře