Sobota, 13 dubna, 2024
DomůRecenzeAngry Birds Star Wars. Nejlepší díl série? Ani náhodou!

Angry Birds Star Wars. Nejlepší díl série? Ani náhodou!

Velkou odměnou za návrh úspěšné hry je to, že se reference na vaše dílo objeví všude ? vidíte ho v reklamách, mluví se o něm v talk show a nakonec na něj narazíte i v komediích, které si z něj dělají srandu. Problém je ale v tom, že jakmile jste úspěšní, jste velmi pravděpodobně odsouzení na něm dělat dál a dál, do totálního zešílení.

Angry Birds Star Wars představují svým způsobem ultimátní dokonalou bouři, setkání dvou značek, z nichž jedna definuje v hlavách konzumentů pojem ?počítačová hra? a ta druhá zase ?science fiction?. Obě série můžou fanouškům připadat už trochu unavené ? a něco na tom je. Kosmicky váleční naštvaní ptáci přináší poměrně změn oproti revolučním Angry Birds Space a připomínají spíš datadisk a nebo totální konverzi. To ale není nutně špatně, protože Angry Birds Space se pořád velmi dobře hrají!

Podobně jako v Angry Birds Space máte ?pozemní? levely, kde gravitace funguje jako v původní hře, jenom je občas větší a občas menší. Když bojujete na Hvězdě smrti, tak je tam gravitace překvapivě větší než normálně, takže si musíte strategii docela promyslet ? na některá místa prostě nelze ptáka dopravit. Ve vesmíru máte zase planety a jakési černé díry, které gravitačně přitahují všechno v okolí. Díry jsou zajímavé, jsou to jakési atraktory, které přitáhnou trosky přímo do středu, aniž by tam byl nějaký viditelný fyzický objekt. Prolínající se gravitační pole vás nutí promýšlet si různé čarostřelecké kousky, někdy musíte být opravdu dost kreativní.

Angry Birds Star Wars

Ptáci jsou nově vybaveni zbraněmi. Červený Píp Skywalker může použít lightsabre a rozsekat překážku, ke které se dostal ? to pochopitelně za předpokladu, že meč aktivujete před tím, než do něčeho narazí. Žlutý Kdák Solo dokáže požadovaným směrem vystřelit tři rány z blasteru, což je mimořádně zajímavá zbraň. Pokud střílíte ve směru svého pohybu, rány jdou skoro za sebou, což znamená, že můžete probourat hlubokou díru. Pokud pálíte bokem, rány se rozptýlí, takže můžete zasáhnout více nepřátel.

Kovové překážky navíc snesou několik zásahů a rány odráží, takže můžete ?střílet za roh?. Mimochodem, i bojovníci Prasečí strany Síly mají blastery a dokonce i blasterové věže. Pokud se vám podaří pálícího protivníka rozhýbat, pokračuje v palbě klidně do vlastních řad, což je úplně famózní. Často si můžete vypomoci tím, že jeho střelbě pošlete do cesty nějaké kovové věci, které odrazí spršku všemi směry.

Tím speciální vlastnosti ptáků nekončí. Zajímavá (ale ne moc praktická) je schopnost používat Sílu tím, že do něčeho strčíte. Problém je v tom, že i poměrně malá změna při opakovaném hraní vede k dramatickým rozdílům v tom, kudy mrak trosek proletí a co napáchá. Obecně dokážete odhadnout, jak na level asi jít, jenomže občas se provede naprosto ohromující čarostřelecký kousek a potom zase desetkrát ne.

Angry Birds Star Wars

Jako vždy tu najdeme různé fóry a vtípky ? třeba Pana Prasečího Helmu, který dokáže zmrazit objekty ve vzduchu a brání jim spadnout, čím vám komplikuje zásah. A nebo dva ptačí roboty, toho, co vypadá jako kovový Sheldon a pak ten pojízdný odpadkový koš. Mají svoje vlastní unikátní (a docela těžké) levely a taky speciální schopnosti: Ten lesklý umí vybuchnout a vytvořit fragmenty, C3-PO zase vytvoří výboj energie, který dokáže zlikvidovat prase či detonovat dynamit i za překážkou.

Angry Birds Star Wars jsou vyzrálé, zábavné, s rozumnou obtížností. Je vidět, že to je vyzrálý a vybalancovaný produkt. Přesto jsem z nich nebyl tak nadšený, jako z Andry Birds Space, protože je tu mnohem méně inovací. Dost nepříjemně mě pak překvapilo to, že v ceně nemáte všechny světy, ale po dohrání Tatooine a Death Star si musíte připlatit další dva dolary za Path of the Jedi. Chápu, peníze se vydělávat musí, ale když už tabletová verze stojí třikrát tolik než verze pro telefony, nemohla by alespoň na ní být na tenhle level pack sleva?! Dva světy, které dohrajete za několik hodin, mi přijdou prostě málo.

Slovy mého anglického známého: The game is good but not great. Se třemi hratelnými světy by to byla devítka, ale takhle dávám o bod méně.

Angry Birds Star Wars

Hodnocení: 8/10

Verdikt:

Angry Birds Star Wars mi připadají jako takový rozsáhlý datadisk či konverze Angry Birds Space. Není to nijak zvlášť překvapivé, ale pořád skvěle hratelné a zábavné.

Co se mi líbilo:

  • Prostředí Star Wars funguje, je zábavné
  • S blastery si vychytaně pohrajete, i s těmi nepřátelskými
  • Každý pták má nové speciální schopnosti, se kterými se zabavíte

Co se mi nelíbilo:

  • Cestu Jediho si musím přikoupit? Co? Cože?!
  • Oproti Angry Birds Space to není až tak zásadně odlišné

Cena aplikace v HD verzi je 2,99 dolaru, verze pro telefony pak 0,99 dolaru. Path od the Jedi stojí navíc dalších 1,99 dolaru.

Hra Angry Birds Star Warsse dá zakoupit v App Storu

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Angry Birds Star Wars/“/]

Web výrobce najdete zde

Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře