Neděle, 9 června, 2024
DomůNovinkyPrvní betaverze iOS 6.1 přináší pouze pár kosmetických změn

První betaverze iOS 6.1 přináší pouze pár kosmetických změn

Apple uvolnil první betaverzi operačního systému iOS 6.1 pro vývojáře 1. listopadu. Žádné revoluční změny a novinky oproti veřejně dostupné verzi ale bohužel nepřinesla. Implementace nových funkcí se nejspíše dočkáme až v dalších sestaveních.

Jednou z novinek v iOS 6.1 je vylepšená hlasová asistentka Siri, která vám nově zprostředkuje nákup lístků do kina nebo do divadla. Siri vám na základě vaší pozice doporučí některé z kin ve vašem okolí, a pokud se chcete jít na film podívat, můžete si vstupenku zakoupit prostřednictvím aplikace Fandango.

V aplikaci Mapy, která je všechno možné jen ne dokonalá, se nově nachází tlačítko pro hlášení chyb, na které při testování narazíte. V iOS 6.0.1 se na šedém podkladu nachází jen textový odkaz ?Oznámit problém?.

Další drobná změna se pak ještě udála na zamykací obrazovce, pokud posloucháte hudbu. Ovládací prvky hudebního přehrávače jsou umístěné dále od sebe, což přináší pohodlnější ovládání, a posuvník, kterým ovládáte hlasitost, má nový stín.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře