Pátek, 10 května, 2024
DomůNovinkyLunchtime přidává čtvrtou mobilní aplikaci, zvolil Windows Phone

Lunchtime přidává čtvrtou mobilní aplikaci, zvolil Windows Phone

Na telefonech se systémem Windows Phone je nyní možné vyhledat blízké restaurace přímo z české aplikace. Představil ji gastronomický portál Lunchtime.cz. Spolu s mobilní verzí webu je aplikace dostupná ještě pro platformy iOS, Android a Bada. Aplikaci pro Windows Phone vyvinulo studio uLikeIT.

Od svých sesterských aplikací se nová odlišuje hlavně vzhledem, který je na Windows Phone hodně specifický. ?Mobilní uživatelé jsou pro nás významnou skupinou. Mobilní verze našeho webu se podílí na celkovém provozu 17 procenty a mobilní aplikace také. Měsíčně zaznamenáváme růst návštěv z mobilních aplikací o 7 procent. Už tak zajímavý podíl z celkového počtu přístupů ve výši jednoho milionu měsíčně tedy dále roste. Proto se snažíme rozšiřovat naši přítomnost na další mobilní platformy,? vysvětluje Jakub Šafránek, marketingový ředitel Lunchtime.

Hlavní výhodou mobilní aplikace je pro Lunchtime.cz možnost snadné lokalizace. Uživatel bez zadávání adresy ihned získá přehled, jak se dá v okolí najíst. Taková rada může někdy přijít vhod, zpravidla na cestách. ?Mobilní aplikace cílíme hlavně na ty, kteří chtějí rychle zjistit, jaké restaurace jsou právě v jeho okolí včetně detailů podniku i s nabídkou,? popisuje Šafránek. Stejně jako u webové verze i tady jdou filtrovat třeba nekuřácké restaurace a dá se uplatnit ještě řada dalších kritérií. Seznam vlastních oblíbených podniků zase šetří čas. ?Lidé u nás nejvíce hledají informace o denních menu. To pro ně může být pohodlnější v kanceláři u stolního počítače. Mobilní sektor však stále roste?.

Ačkoliv je vítěznou platformou v mobilním světě Android, jsou u Lunchtime nejaktivnější paradoxně uživatelé iOS. ?Pro iOS jsme vydali aplikaci jako první už relativně dávno a uživatelům Androidu jsme k dispozici teprve rok,? dodává Šafránek. Čeká však, že instalace na Androidu postupně překonají ty z tábora iOS.

Systém pro mobilní telefony od Microsoftu je velikostí uživatelské základny zatím v začátcích. Lunchtime v něm však spatřuje potenciál, jinak by si vybral spíše jinou platformu ? Blackberry.  Trh s aplikacemi pro Windows Phone se teprve rozvíjí, ale očekává se pozitivní budoucnost. ?Svědčí o tom i prodeje telefonu Nokia Lumia s tímto systémem,? uvádí Lubomír Šmíd ze studia uLikeIT, tvůrce aplikace. Ještě loni bylo na Windows Phone kolem stovky českých aplikací, teď je jich téměř pětkrát tolik. Systém Windows Phone se od iOS nebo Android poměrně liší už na první pohled uživatelským rozhraním.

?Aplikace jsou daleko více přizpůsobené vzhledu celého operačního systému a jeho barvám,? popisuje Šmíd. Aplikace tak vypadá jako přirozená součást prostředí chytrého telefonu. Co se týče nové verze systému s číslem 8, aplikace Lunchtime.cz na něm bez problémů poběží.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/uLikeIT/“/]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře