Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkynVidia zveřejnila výborné hospodářské výsledky, vděčí za ně mobilní platformě Tegra

nVidia zveřejnila výborné hospodářské výsledky, vděčí za ně mobilní platformě Tegra

Americká společnost nVidia zveřejnila hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí fiskálního roku 2013, které skončilo 28. října. Firma v něm vykázala obrat ve výši 1,2 miliardy dolarů. Na skvělém výsledku se velkou měrou podílely prodeje mobilních SoC jednotek, které bodují v tabletech a mobilních telefonech.

Mobilní čipset nVidia Tegra 3 se stal základem úspěšných telefonů One X a One X+ společnosti HTC, velkého množství tabletů včetně populárního Nexusu 7 a nově také modelů Surface RT Microsoftu. Platforma Tegra se velmi dobře adoptuje také v tzv. embedded segmentu.

S tím, jak se postupně zdokonalují multimediální systémy v autech, se už i sem začínají pomalu dostávat ARM čipy kalifornského výrobce. S nasazením Tegry 3 počítají například automobilky Volkswagen, Porsche, Škoda, Seat Rolls Royce a další.

?Investice do našich nových růstových strategií přinesly v tomto čtvrtletí rekordní tržby a marže. Tegra dnes pohání některé z nejvíce inovativních tabletů, mobilních telefonů a automobilů na trhu, napsal Jen-Hsun Huang, generální ředitel nVidie.

nVidia

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře