Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyZynga dělá casual hrám špatné jméno, tvrdí spoluzakladatel Activision

Zynga dělá casual hrám špatné jméno, tvrdí spoluzakladatel Activision

Někdejší zakladatel vydavatelství Activision a tvůrce plošinovky Pitfall!, David Crane, se připojil k alianci proti sanfranciské společnosti Zynga. V rozhovoru pro magazín GameInformer známou herní společnost obvinil z toho, že dělá casual hrám špatné jméno.

?Tento typ her jsme všichni hráli již před deseti lety a teď na to všichni, jen pro to, že jsou na mobilních telefonech, zapomněli?.

?Kdybyste se před pár lety někoho zeptali, co myslí, že je casual hra, uvedl by zřejmě Angry Birds. Dnes vám ale každý řekne, že je to Farmwille. Já tohle zaměňování nemám rád,? řekl Crane. ?Myslím, že právě tyto tituly dávají casual hrám (mají jednoduché ovládání a lehce pochopitelná pravidla) špatné jméno?.

Společnost Zynga začala před několika roky vytvářet různé aplikace a hry, které prezentuje na Facebooku, kde je hrají milióny uživatelů z celého světa. Hodnota firmy je nyní odhadována na více než 10 miliard dolarů.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře