Sobota, 20 dubna, 2024
DomůNovinkyPlán HTC: ?Do roku 2015 chceme dobýt lukrativní čínský trh?

Plán HTC: ?Do roku 2015 chceme dobýt lukrativní čínský trh?

Se společností HTC je to jako na houpačce. Zatímco ještě před několika roky lidé její produkty milovali, dnes o ně příliš nejeví zájem. Firma nedávno dokonce oznámila, že v Jižní Koreji uzavře všechny své pobočky. Příliš se jí nedaří ani v nejlidnatější zemi světa ? Číně. HTC má ale plán, jak to během několika příštích let změnit.

V Číně je dnes HTC až devátý nejpopulárnější výrobce chytrých telefonů a tabletů. Na vrchol se plánuje dostat nejpozději během příštích dvou let. Do konce roku 2014 chce firma zvýšit počet značkových prodejen z 2700 na 3500. A plánuje také rozšíření místního týmu technické podpory.

Ředitel čínské pobočky, Ray Yam, tvrdí, že cílem je, aby se HTC stalo značkou, kterou si lidé budou spojovat s high-end produkty, jako je model One X.

Nepřehlédněte:

Samsung na čínském trhu momentálně ovládá čtvrtinový tržní podíl a má kolem 6000 značkových prodejen. Na lukrativním trhu dále posilují také firmy ZTE, Apple a Huawei.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře