Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyZTE se pochlubilo osmipalcovým tabletem V81 s poměrem stran 4:3

ZTE se pochlubilo osmipalcovým tabletem V81 s poměrem stran 4:3

Samsung Galaxy Note 8 nebude jediným osmipalcovým tabletem, který se letos začne prodávat. Své novinky připravují i ostatní výrobci, jako například čínské ZTE, které se oficiálně pochlubilo modelem V81. Ten na rozdíl od většiny tabletů s Androidem po vzoru iPadu mini nabídne poměr stran 4 ku 3.

Dvoujádrový procesor tepe na frekvenci 1,4 GHz a obrazovka má rozlišení 1024 × 768 obrazových bodů. Uživatelské paměti jsou pouhé 4 GB, naštěstí v těle tabletu nechybí slot pro microSD karty. Výbava zahrnuje také 1 GB operační paměti, dvojici kamer (zadní má rozlišení dva megapixely, přední 0,3 megapixelu), moduly WiFi, Bluetooth a GPS, konektor HDMI a baterii se spíše průměrnou kapacitou 3700 mAh.

O dostupnosti ani ceně výrobce ZTE zatím neinformoval. Další detaily nám oznámí zřejmě až na veletrhu Mobile World Congress.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře