Pondělí, 13 května, 2024
DomůNovinkySamsung vyrobil 300 milionů AMOLED panelů

Samsung vyrobil 300 milionů AMOLED panelů [milník]

Vyrobili jsme přes 300 milionů dotykových panelů typu AMOLED, oznámil dnes jihokorejský koncern Samsung Electronics. Prvních 100 milionů displejů bylo v jeho závodech vyprodukováno za období čtyř let. Dalších 200 milionů panelů na trh dodal během posledních osmnácti měsíců.

Obrazovky vyrobené na bázi technologie OLED využívají v dnešní době například smartphony z populárních modelových řady Galaxy S a Galaxy Note, jejichž prodeje každé čtvrtletí stoupají.

K výhodám všech mutací OLED displejů patří lepší jas, lepší kontrast, nižší energetická náročnost a nízká odezva. Mezi nevýhody naopak můžeme zařadit nižší životnost, náchylnost k vypalování či nepřirozeně přesaturované barvy, což ne každému vyhovuje.

Všichni proto netrpělivě očekávají, s čím Samsung vyrukuje na veletrhu Mobile World Congress v Barceloně. Zatím víme, že by měl představit Super AMOLED obrazovku s Full HD rozlišením 1920 × 1080 px, hustotou 441 ppi a novým typem matice, která je svou strukturou podobná diamantům.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře