Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinky300 milionů všech jablečných zařízení běží na iOS 6

300 milionů všech jablečných zařízení běží na iOS 6

Pouze několik hodin po uvolnění poslední verze mobilního operačního systému iOS společnost Apple prostřednictvím tiskové zprávy oznámila, že počet aktivních zařízení, které verzi iOS 6.0 a vyšší využívají, už přesáhl 300 milionů kusů.

Po celém světě je dnes přitom aktivních už více než 500 milionů jablečných zařízení (iPodů touch, iPhonů a iPadů).

Podle Phil Schillera z Applu je poslední, to jest šestá, generace iOS vůbec tou nejúspěšnější v historii, a to i navzdory různým chybám, na které uživatelé upozorňují a nepovedeným mapám, kvůli kterým Scott Fortstall dostal padáka.

Do dnešního dne pak uživatelé nahráli na Photo Stream přes devět miliard fotografií, odeslali přes 450 miliard iMessages (iZpráv) a přijali přes čtyři triliony oznámení (notifikací).

Elektronický obchod App Store dnes eviduje už více než 800 000 aplikací pro Phone, iPad a iPod touch, z toho 300 000 z nich je optimalizováno přímo pro iPad.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře