Neděle, 23 června, 2024
DomůNovinkyZnáme podobu chystaného HTC Butterfly 2 i jeho výbavu

Známe podobu chystaného HTC Butterfly 2 i jeho výbavu

Nástupce prvního smartphonu s Full HD displejem prošel certifikací tchajwanského telekomunikačního úřadu NCC. Známe tak vzhled novinky i detaily ohledně výbavy.

Z několika prvních fotografií, které jsou k dispozici, je zřejmé, že pokračovatel se po stránce designu od originálu příliš neliší. Tělo telefonu je nejspíše opět vyrobeno z monobloku polykarbonátu, který sice nevypadá hodnotně jako hliník u One, ovšem pád mobilu na zem se nutně nemusí rovnat věčné vzpomínce v podobě ošklivých oděrek. Pod displejem se nachází dvě dotyková tlačítka, což je změna oproti původnímu modelu, který měl tři ovládací klávesy.

Dotykový panel HTC Butterfly 2 má úhlopříčku pět palců a rozlišení Full HD 1 080 × 1 920 pixelů. Procesor je sice stále ještě dostatečně výkonný Snapdragon 800, ale na trh už byly uvedeny telefony s výkonnějším hardwarem. Z toho nám vychází, že výrobce nemá ambice mířit se svou novinkou na úplný vrchol nabídky, ale zařadí se s ní po bok modelů z vyšší třídy. HTC naopak chválíme za odolnou konstrukci proti prachu a vodě. Smartphone by tak měl přežít téměř jakoukoli nechtěnou koupel.

HTC Butterfly 2 se začne prodávat v několika barvách. Otázkou je kdy a za kolik.

1 2 3 4 5 6 7Zdroj: 1 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře