Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyTohle je Volantis, nový tablet Nexus s procesorem Tegra K1

Tohle je Volantis, nový tablet Nexus s procesorem Tegra K1

Podívejte se na první render 8,9palcového tabletu ze stáje Nexus, který pro společnost Google vyrobí HTC. Server Android Police uveřejnil také specifikace chystaného přístroje. Asi nikoho nepřekvapí, že jsou špičkové.

O tom, že Google svěří výrobu svého nového tabletu do rukou společnosti HTC, se spekuluje řadu měsíců. Nyní se konečně můžeme podívat na to, jak bude vypadat (nebo vypadá testovací vzorek) a uveřejněna byla také předpokládaná specifikace.

Příští Nexus (v prodeji asi bude pod názvem Nexus 9) by měl jako jeden z prvních nabídnout nejnovější verzi systému Android. Do prodeje se má dostat ale nejdříve ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku. Představení tabletu proběhne někdy na podzim. S největší pravděpodobností v říjnu nebo listopadu, kdy bude odhalen nový Android. Na konferenci I/O se nového operačního systému Google na 99 procent nedočkáme.

Nový Nexus má krycí označení Flounder/Volantis a svým vzhledem připomíná křížence Nexusu 5 a Nexusu 7. Záda však mají být vyrobena z hliníku s použitím technologie Zero Gap, která zajišťuje nulové mezery mezi jednotlivými přechody materiálů.

Tablet dostane 8,9palcový displej s rozlišením 1 440 × 2 048 pixelů (hustota 281 ppi) a oslní vysokým výkonem. O svižný provoz se postará SoC nVidia Tegra K1 – konkrétně by měla být použita verze, která má procesorová jádra na bázi Denveru (64 bit, 7-way Superscalar, ARMv8), která pracují na frekvenci až 2,5 GHz. Chybět nemá osmimegapixelový fotoaparát s optickou stabilizací obrazu, 2 GB RAM a podpora LTE.

Cena 399 dolarů bude za verzi s vestavěnou uživatelskou pamětí 16 GB. K dispozici však bude i model s pamětí 32 GB, který prý bude možné zakoupit za 499 dolarů. Verze s modelem LTE pak údajně přijde na více než 600 dolarů.

Parametry:

  • Displej s úhlopříčkou 8,9″ (rozlišení 2048 × 1440 px)
  • Procesor Tegra K1 (Logan) 64bitový
  • 2 GB RAM
  • Úložiště s kapacitou 16 nebo 32GB
  • Fotoaparát s rozlišením 8 Mpx, optickou stabilizací, přední fotoaparát s rozlišením 3 Mpx
  • Hliníkové tělo
  • Stereo reproduktory umístěné na přední straně
  • Rozměry: 226,3 × 151, 9 × 79 mm
  • Hmotnost: 418 gramů (427 gramů LTE verze)

volanti volantis2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře