Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyZloději ukradli ze skladu stovky iPhonů 6, do zdi vysekali díru

Zloději ukradli ze skladu stovky iPhonů 6, do zdi vysekali díru

Tři zloději vysekali do boční zdi skladu Apple produktů otvor, kterým se dostali dovnitř a ukradli 240 mobilních telefonů iPhone 6 v hodnotě bezmála pěti milionů korun. Na kuriózní případ upozornil server news.xinhuanet.com.

Jeden ze zlodějů pro logistickou firmu, která sklad vlastní, pracoval jako řidič a proto dobře věděl, kde mají kopat. Škoda kradeného zboží byla vyčíslena na 225 000 dolarů, tedy na 5,42 milionu korun. Do skladovacích prostor se pachatelé protáhli otvorem o šířce 50 centimetrů.

Zloději si za prodané iPhony pořídili několik automobilů, zlaté šperky a něco utratili v kasinu. Z života v přepychu se však dlouho neradovali. Čínská policie je po několika týdnech vystopovala pomocí sériových čísel odcizených telefonů.

101986029-RTR45KTV.530x298

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

5 KOMENTÁŘE

  1. Já napočítal škodu jen 48,000$. Vyrobit iPhonu 6 stojí 200$.
    Bych chtěl vidět pojišťovnu, kdybych jim nahlásil, že můj mobil ukradli a škodu jsem vyčíslil na 1 000 000,- Kč, to by byla cena, kdybych ho chtěl prodat na aukru.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře