Neděle, 9 června, 2024
DomůNovinkyFacebook vyrazil do boje s HOAXem, vyčistí vaši nástěnku

Facebook vyrazil do boje s HOAXem, vyčistí vaši nástěnku

Už vám lezou krkem absurdní či šokující zprávy, které zjevně nejsou pravdivé, ale lidi je sdílí, jako diví? Nejste jediní, komu tzv. HOAX vadí, Facebook se proto rozhodl o jeho potírání. 

Na oficiálních stránkách Facebooku se objevila informace, že v jedné z příštích aktualizací do Facebooku přibude možnost označit lživou zprávu a dát tak Facebooku podnět k jejímu ověření a případně k omezení jejího zobrazování až na úplné minimum.

O úplném mazání HOAXu Facebook neuvažuje. Namísto toho bychom se prý setkáme spíš s tím, že poplašná zpráva bude označená upozorněním, že příspěvek obdržel velké množství negativních ohlasů.

Facebook s HOAXem nebojuje jen tak náhodou. Poplašné zprávy jsou velkým problémem, který u některých lidí vyvolává frustraci a z toho plynoucí menší návštěvnost sociálních sítí. Pročištění Facebookové nástěnky by tak mělo vést ke zvýšení návštěvnosti, což Facebook potřebuje, neboť se živí prodejem reklamy.

news-feed-fewer-hoaxes-report-a-story-as-falseZdroj: Facebook

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře