Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyZlatá horečka pokračuje, Huawei představil zlatý Nexus 6P

Zlatá horečka pokračuje, Huawei představil zlatý Nexus 6P

Zlatá barva je v současnosti u výrobců chytrých telefonů v kurzu. Snad každý chce mít ve své nabídce zlaté provedení svých klíčových modelů. Nyní se zlatým pozlátkem nechal okouzlit i Huawei, který do něj oblékl vrcholný Nexus 6P. Informuje o tom server The Verge.

Zlatý Nexus je nabízen prostřednictvím internetového obchodu Google Play. Ten však funguje pouze ve vybraných zemích. Zdali bude telefon ve zlaté v budoucnu dostupný i ve volném prodeji, nebylo prozatím známo. Výbavou ani cenou se zlatá varianta od standardních provedení neliší.

Nexus 6P má 5,7palcový QHD displej (1 440 x 2 560 pixelů) a o svižný provoz se stará výkonný procesor Snapdragon 810. Telefon existuje ve variantách s uživatelskou pamětí 32 GB, 64 GB a 128 GB.

Hlavní fotoaparát je 12,3megapixelový, má světelnost f/2.0 a disponuje laserovým zaostřováním. Přední kamerka s přehledem vyhoví příznivcům selfie autoportrétů, její rozlišení je osm megapixelů. Světelnost předního snímače je f/2.4.

Nechybí senzor otisků prstů, který Google nazývá Nexus Imprint. Ve výbavě najdeme i nový konektor USB-C, podporu LTE cat. 6 či vestavěnou baterii s kapacitou 3 450 mAh.

598

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře