Sobota, 13 dubna, 2024
DomůRecenzeAlcatel na CES: tablet s Windows 10, řada Pixi 4 a dětské...

Alcatel na CES: tablet s Windows 10, řada Pixi 4 a dětské hodinky

Alcatel připravuje pro letošní rok řadu novinek. V americkém Las Vegas, kde se koná veletrh CES, odtajnil novou řadu cenově dostupných telefonů s označením Pixi 4, chytrý náramek pro děti CareTime či osmipalcový tablet Pixi 3 (8), který překvapivě nepohání Android, ale Windows 10 Mobile.

Alcatel OneTouch Pixi 4

Zbrusu nová modelová řada zahrnuje 3,5″ a 4″ smartphone, 6″ phablet a také 7″ tablet. Ve všech případech by mělo jít o produkty s příznivou cenou. Většina novinek poběží na novém operačním systému Android 6.0 Marshmallow, vybrané modely pak nabídnou LTE připojení, uvedl výrobce.

dbbb1fc5-e9e0-40fb-84cc-c1a39c53991f

Tablet Pixi 3 (8) 4G

Model Pixi 3 (8) 4G je vůbec první tablet značky Alcatel OneTouch, který je vybaven operačním systémem Windows 10. Cenově dostupné zařízení se může pochlubit osmipalcovým HD IPS displejem, LTE konektivitou a úložištěm s kapacitou 16 GB.

Přístroj zastane i funkci dálkového ovladače elektroniky v domácnosti, zavoláte si s ním přes Skype, obsahuje GPS modul a má fotoaparát vpředu i vzadu. Novinku si budou moci uživatelé přizpůsobit svému vkusu díky různým barevným zadním krytům nebo krytu displeje.

b2d3c897-138c-4d8a-b43d-625ba04c0b4c

Dětské hodinky CareTime

Hodinky CareTime s roztomilým designem a zabudovaným telefonem jsou určeny pro děti od pěti do devíti let. Jejich prostřednictvím můžete svým potomkům kdykoli zavolat nebo poslat hlasovou zprávu a ujistit se, že jsou v pořádku. Zabudovaný GPS lokátor pak zároveň umí zasílat přímo na váš smartphone informace o tom, kde se vaše ratolest právě nachází a zda je v bezpečí.

Jakmile se dítě s hodinkami na zápěstí vzdálí z předem nastavené bezpečné zóny, systém vás na to automaticky okamžitě upozorní. Cenu ani dostupnost náramku na českém trhu bohužel zatím neznáme.

cad1093a-7d3d-4ea1-b2f4-af958c10008b

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře