Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyiPhone bez vědomí majitele spotřeboval mobilní data v hodnotě 50 000 korun

iPhone bez vědomí majitele spotřeboval mobilní data v hodnotě 50 000 korun

Technologičtí výrobci se nám co možná nejvíce snaží zpříjemnit práci s jejich zařízeními. Tato snaha však občas přichází vniveč, nebo se dokonce obrátí proti jim samotným, respektive proti jejich uživatelům. To se stalo i v případě teenagera Ashtona Finegolda.

Ashton Finegold byl zvyklý, že je jeho iPhone doma připojený k Wi-Fi. Po aktualizaci na iOS 9 ho však operátor prostřednictvím SMS upozornil na překročení limitu, čemuž ale nepřikládal žádnou váhu. Byl totiž přesvědčený, že jeho smartphone využívá domácí Wi-Fi. A tak vesele surfoval dál.

Problém nastal ve chvíli, kdy mu přišla faktura na 2021,07 dolarů, což bylo téměř 10 × více než obvykle. Z faktury zjistil, že vyčerpal přibližně 144 GB dat, takže se začal pídit po zdroji problému. Přitom zjistil, že jeho telefon po aktualizaci měl zapnutý tzv. „Wi-Fi Assist“.

Wi-Fi Assist je služba, která vyhodnocuje sílu signálu. Pokud usoudí, že signál Wi-Fi je nízký, tak zapne mobilní data, abyste se při surfování nezadrhávali. A to se stalo i v případě Ashtona Finegolda, který na datech nevědomky prosurfoval prakticky celé vánoční prázdniny.

Web CBS News se zmínil, že za viníka by mohla být pokládána samotná společnost Apple. Ta se k případu zatím nevyjádřila. Uvidíme, zdali Ashtona Finegolda, respektive jeho rodiče napadne společnost zažalovat.

Wi-Fi Assist můžete vypnout v nastavení iPhonu. Kde byste tuto možnost měli hledat vám prozradí obrázek:

wifi assist

Zdroj: CBS News

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

  1. Na iPhone není nějaký indikátor, který značí přes co data tečou? Na Androidu bych řekl, že je to jasné na první pohled a to, že ho operátor upozornil by mu mohlo připadat divné, když je přece na Wifi…

  2. Inu je to problém uživatele přístroje. Na iOS je taky znázorněno kudy data tečou, jenže u zapnutého Wifi Assist se to nezobrazuje. Opět se zde ukazuje jak jsou Američané hloupí. Když mi přijde SMS od operátora, že jsem překročil limit, i když jsem vím, že jsem byl připojen přes WiFi, tak se pídím po příčině. Nicméně vinu bych viděl na obou stranách. Společnost Apple Inc. měla po upgradu na novou verzi operačního systému uživatele upozornit na tak zásadní novou funkci a jak ji případně vypnout.

  3. Nevím proč to svádějí na iPhone když mu jasně přišla SMS od operátora, že překročil limit. On je snad jantar? Je to jeho vina. Nic bych mu nedal. Tohle se může stát jak u iOS tak u Androidu. V dnešní době chce být každý OS online.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře