Neděle, 14 dubna, 2024
DomůNovinkyŽebříčku nejhodnotnějších společností kraluje Apple, Microsoft s Google obsadily druhé a třetí...

Žebříčku nejhodnotnějších společností kraluje Apple, Microsoft s Google obsadily druhé a třetí místo

Na prvních třech místech žebříčku nejhodnotnějších společností tento rok „trůní“ tři technologické společnosti. První z nich je Apple, o druhá dvě místa se přetahují Microsoft s Googlem. 

Apple je přitom neohroženým králem. S hodnotou přes 760 miliard dolarů ho jen tak něco nepředežene. Dokonce i jen divize iPhonů je hodnotnější než jakákoliv jiná společnost na světě.

Co se týče druhého a třetího místa, tam je situace mnohem zajímavější. Microsoft uzavřel první čtvrtletí roku 2015 s vyčíslenou hodnotou 392 miliard dolarů. Google se při vyčíslování v ten samý kvartál dostal na 384 miliard. Bude zajímavé sledovat, jak to s vývojem na těchto dvou místech bude pokračovat dál.

Minulý rok bylo pořadí na prvních třech místech trochu jiné. Žebříček sice opět vedl Apple, na druhém místě se však vyskytovala společnost Exxon Mobile. Nyní jsou však Microsoft s Google docela někde jinde a další konkurence je dožene jen velmi stěží. Co na to říkáte? Líbí se vám dominance technologických společností, nebo byste na prvních příčkách žebříčku raději viděli někoho jiného? Dejte nám vědět!

microsoft-azure-vs-google-app-engine-640x360

Zdroj: Phone Arena

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře