Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyZapomeňte na otravné zadávání PINu. Nejlepší způsob pro odemčení telefonu je digitální...

Zapomeňte na otravné zadávání PINu. Nejlepší způsob pro odemčení telefonu je digitální tetování

Od včerejšího dne je možné zakoupit digitální tetování, které umožňuje pohodlné odemykání smartphonů s Androidem. Je odolné proti vodě a na pokožce vydrží až pět dní. Společnost VivaLnk ho prodává v sadě po deseti kusech za 9,99 dolaru (zhruba 200 Kč).

Takzvané Digital Tatoo není tetování v pravém slova smyslu. Jedná se o malou samolepku (odpůrci zdobení kůže si tak mohou oddechnout), která s mobilem komunikuje pomocí technologie NFC. Stačí smartphone vytáhnout z kapsy, přiložit na místo, kde je nalepená, a on se po přečtení unikátního ID odemkne. Odemykání funguje při přiblížení smartphonu na minimálně centimetr.

Samolepka na kůži vydrží zhruba pět dní a poté odpadne. Podle společnosti VIvaLnk je účelem tetování usnadnit lidem odemykání jejich mobilních zařízení.

Z nedávno publikované studie Motoroly vyplynulo, že průměrný uživatel se na svůj smartphone podívá v průměru 39krát za den a každé odemknutí mu zabere v průměru 2,3 sekundy. Více než uživatelů pak nepoužívá žádné zabezpečení svého telefonu.

Digitální tetování funguje zatím pouze s telefonem Moto X. Na podpoře pro ostatní smartphony výrobce pracuje.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Zajímavá blbůstka, ale radši do budoucna zůstanu u PINu nebo gesta.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře