Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyAplikaci Alarm Clock Xtreme bude možné ovládat gesty. Ale jen na telefonu...

Aplikaci Alarm Clock Xtreme bude možné ovládat gesty. Ale jen na telefonu Amazon Fire Phone

Firma AVG dnes ohlásila zajímavou aplikaci založenou na inovativní technologii Amazon Dynamic Perspective, kterou využívá nový telefon Amazon Fire. Alarm Clock Xtreme dává uživatelům možnost užívání jinak zcela každodenního nástroje, budíku, novým a neotřelým způsobem. Gesta prováděná hlavou ovládají základní funkce, jako odložení a vypnutí buzení.

Společnost AVG na nový telefon Amazon Fire poskytne celkem dvě aplikace – interaktivní Alarm Clock Xtreme a AntiVirus PRO pro Android – obě budou k dispozici zdarma v době příchodu telefonu na trh v obchodě Amazon Appstore. Nová verze aplikace Alarm Clock Xtreme byla speciálně upravena, aby podporovala senzorový systém Dynamic Perspective, který využívá pouze telefon Amazon Fire. Jako příkazy k ovládání aplikace využívá pohyby hlavy, např. kývání nebo vrtění a další gesta, jako pohyb zleva doprava.

Tony Anscombe, Senior Security Evangelist ve společnosti AVG Technologies, k tomu říká: „Všichni zažíváme ten šok, kdy ráno začne zvonit budík a my zápolíme s tím, abychom co nejrychleji našli správné tlačítko, které buzení umlčí, odloží nebo vypne. V AVG jsme se zamysleli, jak naše budíková aplikace může tuto každodenní záležitost z uživatelského hlediska vylepšit. Naším cílem je zjednodušit používání našich produktů i aplikací, dokonce i při takové každodenní činnosti jako je ranní vstávání, a technologie Dynamic Perspective na telefonu Fire nám to umožňuje.“

„Díky technologii Dynamic Perspective, telefon Fire rozpozná, kde se nachází hlava vůči přístroji a umožní nový způsob ovládání telefonu,” dodává Steve Rabuchin, viceprezident divize Amazon Appstore. „Jsme nadšeni z toho, že AVG vydalo aplikace i pro náš nový telefon. Uživatelům se budou určitě líbit.“

1381601491_1

Zdroj: AVG TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře