Čtvrtek, 27 června, 2024
DomůNovinkyZákladnu teroristů z Islámského státu prozradilo selfie, během pár hodin ji rozmetal...

Základnu teroristů z Islámského státu prozradilo selfie, během pár hodin ji rozmetal nálet USA

Letectvo armády USA slaví velký úspěch. V minulých hodinách se mu totiž podařilo zničit jedno z velitelských stanovišť radikálů z Islámského státu. Pomohlo jim k tomu selfíčko jednoho „hloupého“ islamisty, který ve snaze zaujmout na sociálních sítích fotku, na které stojí před hlavním štábem IS, nahrál na internet.

Velitel amerických vzdušných sil Herbert Carlisle k úspěšnému náletu uvedl: „Naši lidé monitorovali sociální média a vidí nějakého pitomce, jak stojí před tím velitelstvím. Přibližně o 22 hodin později tři ‚chytré‘ bomby budovu zničily“. Pod pojmem chytrá bomba se označuje laserem řízená nálož, která padá na cíl po nebalistické dráze.

Úspěšnému útoku leteckých sil USA předcházela mravenčí práce zpravodajských a vojenských služeb, kteří na základě selfie dokázali určit lokalitu, kde se velitelství teroristického uskupení nacházelo.

Selfie je typ fotografického autoportrétu, pořízeného z ruky za pomocí digitálního fotoaparátu či chytrého telefonu.

5a9s

Zdroj: 1 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře