Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyFuturolog z Googlu: Do roku 2030 budou naše mozky připojené na internet

Futurolog z Googlu: Do roku 2030 budou naše mozky připojené na internet

Vědec a autor mnoha knižních publikací Ray Kurzweil se nechal slyšet, že v blízké budoucnosti člověka čeká fúze s nanoboty. 

Nanoboti následně propojí náš mozek s digitální dálnicí, díky čemuž se staneme součástí virtuálního světa. Samozřejmě, něco takového by z nás podle Kurzweila mohlo vytvořit nadlidi.

Během prezentace v New Yorku Kurzweil konkrétně řekl: „Naše přemýšlení potom bude hybridem biologického a nebiologického přemýšlení. Zvýší se naše omezení a budeme umět přemýšlet v cloudu. Postupně se budete zlepšovat, což je podle mého názoru samotná podstata člověka – překračovat své limity“.

Předpovědí tohoto typu tu byla už spousta. Pokud je jejich autorem někdo nepovolaný, jedná se o úsměvnou věc, jenže Kurzweil je zcela opačný případ. Sedmašedesátiletý futurolog zastává od roku 2012 pozici ředitele inženýrství ve společnosti Google. Jeho zaměřením je vývoj počítačových technologií a jejich schopnosti porozumět lidskému jazyku.

Postoj Kurzweila k technologiím je obecně velmi optimistický. Tento člověk napsal několik knih, v nichž neskrývá náklonnost k umělé inteligenci. Vedle toho se nechal slyšet, že díky neustále se zlepšující lékařské vědě plánuje, že bude žít navždy.

I přestože je Kurzweilův postoj k technologiím silně optimistický, během konference vyjádřil i své obavy: „Jak jsem napsal už před 20 lety, technologie je oboustranný meč. Oheň nás udrží v teple a připraví jídlo ke konzumaci, ale taktéž umí zničit naše příbytky. Každá technologie má své výhody a nevýhody.“

Strach z přicházející technologie nedávno vyjádřil i populární fyzik Stephen Hawking a další vizionáři.

Zdroj: RT

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
Redaktorka na volné noze se zájmem o mobilní technologie, videohry, knihy, sport a zdravý životní styl.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře