Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyPrvní microSDXC karta na světě s kapacitou 512 GB zarmoutí cenou

První microSDXC karta na světě s kapacitou 512 GB zarmoutí cenou

V Evropě neznámý výrobce Microdia tento týden na počítačovém veletrhu Computex na Tchajwanu představil první paměťovou microSDXC kartu s kapacitou 512 GB.

Karta Xtra Elite by měla přijít do prodeje příští měsíc a chybět ji nebude podpora standardu UHS, díky němuž dosáhne přenosová rychlost téměř 300 Mbps. K tomu ovšem bude zapotřebí zařízení s podporou standardu Secure Digital 4.0 – v opačném případě dosáhnete maximálně 150 Mbps.

Novinka společnosti Microdia má samozřejmě rozměry standardní microSD karty, tedy její velikost je 14,99 mm × 10,92 mm × 1,02 mm.

Zájemci o kartu Xtra Elite budou pocházet především z řad profesionálních fotografů a kameramanů, kteří ocení rychlý přenos a dostatečně velké úložiště pro záznam v nejvyšší možné kvalitě.

Jak už to tak ale bývá, za kvalitu si pořádně připlatí – cena karty se má pohybovat kolem jednoho tisíce dolarů, což je v přepočtu zhruba 25 tisíc korun.

picZdroj: Cnet

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře