Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyZájem o iPhony je rekordní, Apple jich za čtvrtletí prodal 39 milionů

Zájem o iPhony je rekordní, Apple jich za čtvrtletí prodal 39 milionů

Apple zveřejnil své hospodářské výsledky za čtvrté čtvrtletí letošního fiskálního roku. Výrobce iPhonů s výjimkou prodejů tabletů iPad překonal odhady na všech úrovních a potěšil i optimistickým výhledem na závěr roku.

Firma své výsledky za čtvrtý a tedy poslední fiskální kvartál roku 2014, který skončil 27. září, oznámila v tiskové zprávě.

Americký gigant za poslední tři měsíce utržil 42,1 miliardy dolarů, za což vděčí zejména úspěchu telefonů iPhone 6 a 6 Plus. Zatímco analytici předpovídali, že firma prodá přibližně 38 milionů kusů smartphonů, lidé si jich koupili 39,27 milionu.

Čistý zisk Applu meziročně vzrostl o více než 13 procent na 8,5 miliardy dolarů. Zisk na akcii činil dolar a 42 centů, což bylo o 11 centů více, než se předpokládalo.

Kromě skvělých prodejů iPhonů výrobce potěšil i prodej Maců, který se meziročně zvýšil o pětinu na 5,5 milionu jednotek. Ještě nikdy se neprodalo tolik počítačů s OS X (dříve Mac OS X) za jediné čtvrtletí.

Pokles poptávky firma naopak zaznamenala u tabletů iPad, kterých se prodalo „jen“ 12,3 milionu kusů. V podstatě dosluhující iPody zaznamenaly v kvartálu prodej 2,6 milionu jednotek.

iphone_6_v_cr

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Dle Applu mají marži jen 38%, čekal jsem teda 70%, podle toho, za kolik prodávaj.

    • I tak slusne, ale i pro me je takovy iPhone 6 nedostupny. Je to drahe jako svina

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře