Sobota, 20 dubna, 2024
DomůNovinkyT-Mobile testuje VoLTE. Pro zákazníky bude komerčně dostupné v příštím roce

T-Mobile testuje VoLTE. Pro zákazníky bude komerčně dostupné v příštím roce

T-Mobile spustil ve své síti jako první v Česku a jeden z prvních v Evropě technologii Voice over LTE (VoLTE) umožňující standardní hovory v síti LTE. Zatím jde o interní technický pilot, během nějž bude operátor VoLTE testovat a dále vylepšovat.

Největšími výhodami VoLTE jsou velmi krátká doba spojení hovoru (přibližně dvě sekundy), zlepšení jeho kvality a nižší zatížení sítí. V průběhu hovoru rovněž nedochází k omezení navázaných datových spojení.

Momentálně volání v síti LTE probíhá přes tzv. CSFallBack (Circuit-switch fall back), při němž mobilní telefon na začátku hovoru přejde z LTE do 3G, nebo 2G a po jeho ukončení se vrátí zpět do nejrychlejší sítě. T-Mobile přinesl tuto technologii svým zákazníkům jako první operátor v České republice současně se spuštěním LTE, tedy prvního července 2013.

Operátor T-Mobile svým zákazníkům nabízí jako jediný v ČR HD Voice, technologii poskytující jedinečnou kvalitu zvuku a mnohem věrnější přenos hlasu s potlačením hluku z okolí. VoLTE ve srovnání s HD Voice umožňuje ještě vyšší kvalitu hovoru.

Bez názvu

 

Zdroj: T-Mobile

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře