Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyZáhada smartphonu Grand Memo rozluštěna. Dostupný bude v několika konfiguracích!

Záhada smartphonu Grand Memo rozluštěna. Dostupný bude v několika konfiguracích!

Společnost ZTE si na MWC 2013 v Barceloně zadělala na pořádnou ostudu, ze které se jí kupodivu ale nakonec podařilo docela dobře vybruslit. Svůj model Grand Memo totiž prezentovala jako první smartphone se Snapdragonem 800. Jak se ale později ukázalo, výbava telefonu byla úplně jiná. A aféra byla rázem na světě!

Redaktorům serveru AndroidPolivcre se podařilo zjistit, že místo avizovaného Snapdragonu 800 tepal v predprodukčních vzorcích starší procesor Snapdragon S4 Pro, který najdeme například v Nexusu 4. Od reality se lišila i kapacita použité operační paměti.

Čínská společnost po několika dnech vydala zprávu, která vše uvádí na pravou míru. Smartphone Grand Memo prý bude dostupný na různých regionech v odlišných konfiguracích.

Takže se do prodeje nakonec dostanou jak verze se Snapdragonem S4 Pro a 1 GB RAM, tak i modely se Snapdragonem 600 (1 GB RAM) a Snapdragonem 800 (2 GB RAM).

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře