Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyAcer chce letos prodat 10 milionů tabletů. Většinu bude pohánět Android

Acer chce letos prodat 10 milionů tabletů. Většinu bude pohánět Android

Acer, jeden z největších výrobců osobních počítačů na světě, oznámil smělý plán pro letošní rok. V příštích měsících chce výrazně zvýšit prodeje svých multimediálních tabletů. Letos jich plánuje vyrobit a prodat až desetkrát více než minulý rok. Většinu modelů bude pohánět operační systém Android.

Tchajwanské noviny Digitimes tvrdí, že Acer dodá letos do obchodů až sedm milionů tabletů s Androidem a tři miliony tabletů s Windows.

Acer podle posledních informací vyrábí měsíčně zhruba 200 až 300 tisíc kusů modelu B1-A71, což je je levný tablet se sedmipalcovým displejem, dvoujádrem MTK 8317T, Androidem 4.1 Jelly Bean a nízkou cenou okolo 3000 korun.

Protože se mu prodejně daří,  již brzy se začnou vyrábět další dva low-endové modely s osmi a desetipalcovou obrazovkou.

Mimo to je se na trh dostanou i tři nové smartphony: Liquid Z2, Liquid E1 a Liquid C1 (ten pohání SoC jednotka od Intelu).

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře