Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyŽádní mimozemšťané! Záhadný obrazec v obilí v Kalifornii má na svědomí nVidia

Žádní mimozemšťané! Záhadný obrazec v obilí v Kalifornii má na svědomí nVidia

Ve spojení s uvedením nového čipu Tegra K1 pro mobilní zařízení, který se může pochlubit grafickými schopnostmi na úrovni nové generace videoherních konzolí, vám přinášíme jeden legrační příběh.

Minulý týden byly hlášeny zvláštní a těžko vysvětlitelné obrazce v lánu ječmene v kalifornském údolí Salinas. Informace se rychle šířila po celém světě, objevily se názory, že se jedná o zprávu zanechanou mimozemšťany. V noci ze včerejška na dnešek ovšem vyplula pravda na povrch a zádaha je vyřešena.

Na své tiskové konferenci na CESu společnost nVidia oznámila, že stála za vznikem obřího obrazce, a že tento je v podstatě vyobrazením čipu Tegra K1.

nVidia chtěla oslavit svůj významný úspěch při zkonstruování svého čipu něčím podobně nadpozemským, a tak se zrodil nápad propracovaného obřího obrazce v obilí.

192

Jak se sami můžete přesvědčit na následujících obrázcích, tvar kruhu skutečně odpovídá designu čipu a je tedy vice než jasné, že se po všech spekulacích nejedná o dílo mimozemských civilizací.

Jakmile se novinky o obřím kruhu virálně rozšířily, expertům se podařilo objevit a následně rozluštit v obrazci ukrytou a brajlovým písmem napsanou zprávu „192“. Toto číslo koresponduje s počtem jader architektury Kepler, která se nacházejí v čipu Tegra K1. Jedná se tudíž o stejnou architekturu, která pohání nejrychlejší GPU současnosti, GeForce GTX 780 Ti.

Zdroj: TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. No když chcete abychom tomu uvěřili že nVidia udělala něco podobného na pole aniž zlomila stébla, nepodala důkaz o tom že toněkdo vytvářel a zemědělec rychle sklidil aby kolem nechodili čumilové tak věřím 😉

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře