Pátek, 21 června, 2024
DomůRecenzeRedline Rush - Jedna trať je někdy prostě žalostně málo

Redline Rush – Jedna trať je někdy prostě žalostně málo

Závodních her je k dostání plno, a to jak pro iPhony, tak i pro Android. Pro vývojáře je těžké najít nějakou tu skulinku, která by jejich titul odlišila a on se tak stal více známým než ty ostatní. Přestože se námi testovaná akce Redline Rush řadí do kategorie závodních, patří také do takzvaných run run games, které fungují na stejném principu jako například Temple Run.

Hry tohoto typu rozdělujeme na dvě kategorie. Ta první z nich v sobě ukrývá spoustu her, které za 10 minut omrzí, a pak tu máme kategorii druhou, která naopak obsahuje tituly, jako je například Temple Run nebo Já padouch, které se těší velké obliby u samotných hráčů.

RR patří spíše do středu, ale záleží konkrétně na uživateli. V této hře usednete za volant jednoho z 8 sportovních aut a budete se snažit ujet policejním jednotkám. Ujíždění ale nebude tak jednoduché, protože policie vám již stihla do cesty postavit zátarasy a všemožné překážky: například v podobě vrtulníku, který vyhazuje bomby nebo později i popojíždějící vozy jednotek SWAT napříč silnicí. Ani to ale není vše, protože samozřejmě na silnici je také běžný provoz. Počet aut se začne zvyšovat podle toho, kolik bodů již máte ve vašem skóre.

Jedna trať je žalostně málo

I přesto, že hra má skvělé hodnocení a slýchá na sebe samou chválu, mám výtku k počtu tratí. Ve hře sice naleznete tři tratě, ale zpřístupněna je pouze první. Další dvě jsou za in-game platby. No, později ale nakonec zjistíte, že jedna trať stačí, protože obtížnost je natolik vysoká, že nebude čas koukat kolem trati a budete se soustředit pouze na aktuální jízdní pruh.

Během ježdění, kdy je váš úkol jasně daný – tedy dojet co nejdále, můžete sbírat peníze, za které si kupujete další auta nebo různé powerupy, ale k těm se dostaneme později. Navýšení skóre můžete docílit skrze narážení do ostatních aut nebo blízkým projížděním kolem nich. Narážet smíte ale pouze z boku a pozor si musíte dávat na zpětnou odezvu, která vaše vozidlo trochu odhodí.

Powerupy, diamanty a bonusy

Ke sbírání na trati je toho opravdu spousty. Mezi další věci, které můžete sbírat, patří diamanty pěti barev, které přidávají peníze do vaší kasičky. Cennější a důležitější částí jsou ale bonusy, protože ty vám mohou rapidně navýšit skóre a to například v podobě magnetu, který přitahuje všechny peníze z okolí, nitro nebo dvojnásobný bonus při narážení a projíždění kolem aut. Poslední jsou powerupy, které již ale nesbíráte na silnici, nýbrž si je můžete zakoupit nebo je vyhrajete na konci kola, či otevřete v dárkovém boxu.

Obchod a in-game platby

K tomu. aby bonusy vůbec k něčemu byly, je potřeba je vylepšit na nějakou solidní úroveň. Toho docílíte v obchodě, kde si můžete zakoupit prodloužením času konkrétního bonusu. V obchodě si poté ještě můžete koupit powerupy nebo vám občas obchodník nabídne zlevněný balík těchto výhod. Vedle obchodu si lze pořídit také  nové vozy. Ty jsou rozděleny do třech kategorií T1,T2 a T3. Samozřejmě začínáte s první kategorií a také s nejhorším autem. Postupným plněním dílčích misí, postupujete do dalšího a dalšího levelu a podle toho se vám odemykají další vozy. Nemůžu ale nekonstatovat, že zde si jasně můžete všimnout, jak důležité jsou ve hře mikrotransakce. Auta druhé kategorie stojí kolem 30 000, přičemž vy za jednu jízdu vyděláte kolem 350 bodů. Sami si můžete spočítat, kolikrát musíte jet, abyste měli na další auto.

Všechno, co je ve hře, si lze zakoupit pomocí mikrotransakcí. Powerupy, vylepšení a nové auto, které jinak získáte jen horko těžko. Pokud se rozhodnete investovat do této hry, 50 000 peněz stojí 100 Kč. Pro odemknutí dalších tratí, které navyšují výskyt bonusů, až o 50% si připravte 75 000. Je tedy víceméně jasné, že pokud si hru chcete naplno vychutnat, bez investic tomu tak nebude.

Grafika a zvuk

Run run games nemají ve zvyku oplývat nějakou extra kvalitní grafikou, ale na druhou stranu nikdy nepatří ani k těm nejhorším. Grafika v RR patří k vyššímu průměru a to i přes skvělou optimalizaci, kdy lze hru hrát i na slabších strojích bez jakéhokoliv zadrhnutí. Se zvukem je to takové rozpačité. Pěkné svižné soundtracky zastiňují zvuk motorů a úplně přebíjí různé nárazy nebo i pískot pneumatik při rychlém zatočení. Naštěstí jde hudba ztlumit a zvuky tak lépe vyvážit, než je nastaveno jako výchozí. Přesto se jedná o pouhý průměr.

Ovládání a hratelnost

Na výběr budete mít ze dvou druhů ovládání. Liší se pouze rozvržením tlačítek na displeji a tak tedy gyroskop není využíván, což je trochu škoda, ale na druhou stranu při pohledu na velký výskyt zatáček je to dobrá volba. Rozvržení tedy máte buďto tak, že zatáčení máte vlevo a v pravé části powerupy nebo tlačítko pro zatáčení doleva vlevo a naopak. Sympatičtější je spíše varianta druhá, protože při rychlosti hry by se jednoduše mohlo stát, že kliknete krapet vedle a auto zatočí na druhou stranu, než chcete.

Hratelnost mne ze začátku trochu překvapila. Přeci jen jsem od této hry čekal hodně, protože hodnocení 4,5 hvězdy z 5 je skvělé a o to více mne překvapilo, že reakce při doteku na displej a následné zatočení mezi sebou má mírné zpoždění. Opravdu je to ale jen mírné a tak si na to po chvilce zvyknete.

Závěr

Na co se tedy můžete v této hře těšit? Na osm sportovních aut, celkem tři tratě (z toho jednu zdarma), velkou náročnost krátce po startu, pěknou grafiku, diamanty, bonusy, powerupy a v neposlední řadě kopec zábavy. O herní době se tu nelze bavit a tak zůstaneme pouze u tvrzení, že u RR se pořádně vyblbnete. Sem tam ale budete mít také nervy, protože vyhýbání se všem možným zátarasům je v pozdějších fázích velmi náročné.

Hra je dostupná zdarma pro majitele zařízeních se systémem Android. Jablíčkáři si budou muset připravit necelých 20 Kč. Plné vychutnání hry vás stejně nakonec bude něco stát a nezáleží na systému. Na druhou stranu minimálně za vyzkoušení hra určitě stojí a dozajista vás připraví o nějaký ten čas, protože překonávání předešlého skóre snad nikdy neomrzí.

Hodnocení: 7/10

Plusy

  • Grafika
  • Nudné chvilky prakticky nejsou

Mínusy

  • Mírné zpoždění reakcí auta
  • In-game platby

[appbox googleplay com.crescentmoongames.redline_rush]

[appbox appstore id616027251 ]

 

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Redline Rush/“/]

Jan Tipmann
Jan Tipmann
Pisálek zaměřený především na Android hry a aplikace a do nedávna redaktor ohledně novinek a recenzent zařízení. Mimo jiné rád jezdím na kole nebo hraji fotbal.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře