Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyXperie Z1, Z Ultra a Z1 Compact dostávají Android Lollipop

Xperie Z1, Z Ultra a Z1 Compact dostávají Android Lollipop

Společnost Sony pokračuje ve vydávání aktualizací pro své chytré telefony. Nyní se Androidu 5.0.2 Lollipop dočkaly také modely Xperia Z1, Z Ultra a Z1 Compact. Informoval o tom server XperiaBlog.

Mimo zetkovou sérii přijde „lízátko“ v budoucnu také na telefony Xperia T2 Ultra a C3, které se ovšem u nás oficiálně neprodávaly. Za několik týdnů se nového Androidu dočkají snad i majitelé modelů Xperia Z, ZL, ZR a Xperia Tablet Z. Tím Sony aktualizační proces svých smarpthonů na Lollipop dokončí.

Android Lollipop 5.0.2 přináší uživatelům velké množství změn, ty největší se odehrály v rámci designu. Ovšem je třeba říct, že Sony podobně jako ostatní výrobci uživatelské rozhraní překrylo vlastní nadstavbou.

Důležitou součástí nové platformy je Material Design s novými ikonami a odlišným vzhledem virtuálních ovládacích tlačítek, nový lockscreen s podporou notifikací či víceuživatelská podpora.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/xperiazlollipop/“/]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře