Středa, 17 dubna, 2024
DomůNovinkyXiaomi vyslalo telefon Redmi Note 7 do stratosféry. Podívejte se!

Xiaomi vyslalo telefon Redmi Note 7 do stratosféry. Podívejte se!

Malý krok pro lidstvo, velký krok pro společnost Xiaomi. Čínský prodejce elektroniky přišel se zajímavým experimentem, jehož cílem bylo vyzkoušet odolnost Redmi Note 7. Smartphone se stal nákladem balónu naplněného héliem, který vystoupal až do výše 35 kilometrů.

Chytrý telefon Redmi Note 7 byl připevněn v malém kontejneru. Po celou dobu letu měl aktivní GPS a také připevněná kamera, která stoupání a i následný pád zaznamenávala. Mobil strávil několik desítek minut v teplotách pod bodem mrazu (minimem bylo mínus 58 stupňů Celsia). Interní teplota uvnitř zařízení přitom činila jen 4 °. Balon se na své cestě dostal do trojnásobné výšky, než v které běžně létají dopravní letadla.

Ve výšce 35 375 metrů balón pod náporem atmosferického tlaku 1 KPa praskl a telefon se i s dalším nákladem (další tři kusy Note 7 pro případné šťastlivce, který by náklad našli) vydal cestou na zem.

Je pozoruhodné, že ačkoli Redmi Note 7 oficiálně žádnou odolností nedisponuje, celou cestu přežil bez sebemenšího poškození a po návratu na zem fungoval jako předtím.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře