Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinkyLegendární Solitaire vstoupil do herní síně slávy

Legendární Solitaire vstoupil do herní síně slávy

Karetní hra Solitaire byla zařazena do herní síně slávy. Stalo se tak tři desetiletí od jejího vzniku. Prvně se ikonický titul, který měl za úkol naučit lidi používat počítačovou myš, objevil v systému Windows 3.0.

Herní síň slávy funguje od roku 2015 a o tom, jaký titul se do ní dostane, rozhoduje odborná porota. Solitaire se proměněnou nominací zařadil po bok dalších slavných her jako jsou Pac-Man, Tetris nebo World of Warcraft.

Solitaire je karetní hra pro jednoho hráče, která ve volné chvíli spolehlivě zabaví. Cílem je vždy srovnat všechny karty sestupně od nejvyšších po nejnižší, a to střídavě, tedy červená-černá.

V průběhu let minulých byl Solitaire lokalizován do 65 jazyků a dnes je k dispozici na více než 200 trzích. Díky integraci do Windows si tuto populární hru zahrály miliardy lidí po celém světě.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře