Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DomůNovinkyXbox Kinect už používají i orangutani v zoologické zahradě

Xbox Kinect už používají i orangutani v zoologické zahradě

Technologie neovlivňují pouze životy lidí, ale stále častěji zasahují i do každodenních životů němých tváří. Společnost Microsoft proto spustila nový výzkum, který je zaměřený na chování orangutanů při používání pohybového senzoru Xbox Kinect.

Vědci z Microsoft Research Centre for Social Natural User Interfaces dali dohromady síly se zoologickou zahradou Zoos Victoria v australském Melbourne. Cílem výzkumu je zjistit, jak se orangutani učí interakci s technologiemi a jaké dělají sociální volby“.

Výzkum chování orangutanů při interakci s Kinectem je svého druhu první na světě, nicméně předcházel mu výzkum interakce orangutanů s tablety a dotekovými počítači. Tento výzkum byl ovšem už z podstaty věci omezený, neboť vyžadoval dotekové ovládání.

První zkoušky dopadly pozitivně. Dvanáctiletý orangutan Malu velmi dobře reagoval na projekci červených teček na podlaze – snažil se k nim dostat co nejblíže a políbit je.

Výzkum bude probíhat až do konce února.  Výsledky budou zveřejněny o něco později.

2999869-5789035048-Orang

Zdroj: GameSpot

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře