Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinkyV USA se začnou prodávat smartphony čínské firmy Xiaomi

V USA se začnou prodávat smartphony čínské firmy Xiaomi

Ve Spojených státech se tento týden začnou poprvé prodávat telefony společnosti Xiaomi, které se přezdívá čínský Apple. Prostřednictvím internetu je bude nabízet americký mobilní operátor US Mobile. Nabídka nicméně nebude zahrnovat nejnovější modely čínského podniku.

„Jsme rádi, že můžeme nabídnout celou škálu výjimečných chytrých telefonů a poskytnout svým zákazníkům přístup k výjimečným přístrojům, které jinak nejsou v USA dostupné,“ uvedl zakladatel a generální ředitel společnosti US Mobile Ahmed Khattak.

Společnost Xiaomi patří mezi pět největších výrobců chytrých telefonů na světě. Na samotném čínském trhu byla loni podle údajů analytické firmy Canalys jedničkou s podílem 15,9 procenta. Druhé místo obsadil domácí konkurent Huawei a na třetím místě skončil americký rival Apple.

Zdroj: ČTK

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. KOLIKRÁT SEM UŽ DO SVĚTA APLIKACÍ, O RADU O NĚJAKÝ HODNĚ HLASITĚ VYZVÁNĚJÍCÍ MOBIL!!! ALE NIKDY ODPOVĚD!!!, VLASTNĚ JEDNA OD. P. KOČÍHO, ŽE SE NA TO PODÍVAJÍ!!!! ALE TO UŽ JE TAKY PRVE

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře