Sobota, 15 června, 2024
DomůRecenzeThe Witcher Battle Arena: Pěkná MOBA zaplevelená chybami

The Witcher Battle Arena: Pěkná MOBA zaplevelená chybami

Společnost CD Projekt Red namísto Zaklínače 3: Divoký Hon v těchto dnech vydala docela jinou Zaklínačskou hru a to mobilní MOBU The Witcher Battle Arena. Tato hra je vůbec první MOBA hrou ze Zaklínačského prostředí a pokud nebudeme počítat deskovku The Witcher Adventure Game, také vůbec první Zaklínačskou hrou na mobily. 

Základem The Witcher Battle Arena je mapa rozdělená na kontrolní body, o něž se přetahují dva týmy, v tomto případě o třech hráčích na každé straně barikády. Na rozdíl od jiných MOBA her (například Vainglory) tu není cílem hry zničit nepřátelský krystal, ale po deset minut mít ve svém držení co největší počet kontrolních bodů, za což se vám přičítají body, zatímco protivníkům se odečítají.

Všechny zápasy v The Witcher Battle Arena tak trvají maximálně deset minut, pokud však máte nad soupeři výraznou převahu, jemu přidělené body se vyčerpají mnohem dříve a tím pádem i obligátní nápis „Battle Win“ uzříte o poznání dříve.

Lidská hloupost je nevyléčitelná nemoc

Úspěch ve hře jako obvykle závisí na šikovnosti jednotlivých hráčů, ale ještě mnohem více na šikovnosti celého týmu. Hráči v týmu by měli spolupracovat, jinak hrozí, že jim nakopou šunky i naprostí amatéři.

Hodně důležitý je vhodný výběr hrdinů. Tomu hra napomáhá tím, že nedovolí zdvojovat jednotlivé postavy, takže na začátku hry, kdy máte aktivovány jenom čtyři hrdiny, musíte do bitvy vždycky vstupovat s jedním či dvěma bijci doplněnými o čarodějnici nebo lukostřelce. To může být pro začátečníky i pokročilé hráče jistá úleva, jenže bohužel shlédnout úvodní tutoriálové video vás hra nenutí, takže se vám v týmu občas objeví naprostí ignoranti, kteří jsou schopní deset minut v kuse hrát stylem: „Se svou čarodějnicí se narodím v základně, vyrazím přímou čarou na zteč, tam dostanu na zadek, zemřu, narodím se v základně, vyrazím přímou čarou na zteč, během dvou sekund zemřu, znovu se narodím v základně, opět dojdu bez krytí k protivníkovi, jednou do něj vrazím a zemřu“ a tak pořád až do nekonečna. Bohužel toto je problém většiny on-line her a asi to nikdy jiné nebude, ať už proti těmto typům hráčů tvůrci vezmou na pomoc jakékoliv zbraně. Lidská hloupost je nevyléčitelná nemoc.

IMG_3785

Devět statečných

V současné době si ve hře můžete zahrát celkem za 9 hrdinů: Geralta z Rivie, Letha z Guletu, Philippu Eilhart, Zoltana Chivaye, Eithné z Brokilonu, The Operatora, Golema, Saskii z Aedirn a Iorvetha. Každý z těchto hrdinů má své speciální schopnosti a dovednosti a každého navíc můžete vybavit lepšími věcmi (získáváte je za výkony během hry). Zajímavostí je, že každý z těchto hrdinů zvlášť leveluje podle toho, jak často s ním hrajete a za získané zkušenostní body se může dále nepatrně vyvíjet.

IMG_3706

Levelování vás samozřejmě čeká i v samotné hře, kde si za zkušenosti kupujete jednu ze tří vlastních schopností a dovedností hlavního hrdiny a dále je vylepšujete. Každá ze speciálních schopností má potom nejen své vlastní účinky, ale i cooldown. Proto si musíte dobře rozmyslet, zdali je pro vás výhodnější mít na maximum vylepšenu jen jednu speciální schopnost, nebo na minimum všechny tři schopnosti.

Ve hře se těží ještě jedna surovina, kterou jsou peníze. Za peníze v obchodě uvnitř hry nakupujete lepší meče, brnění a prsteny, které vám vylepšují atributy maximálního zdraví, obrany, útoku, magické síly atd. Volba správného vybavení během hry je pro úspěchy ve hře také podstatná. Čarodějnici je celkem k ničemu držet v ruce meč, když i s ní dokáže dát maximálně jednu ránu a pak padne.

IMG_3768

MOBA nemůže trpět lagy

To se CD Projekt Red docela povedlo. Společně se dvěma mapami je totiž The Witcher Battle Arena poměrně bohatá, nabízí dostatečné možnosti pro taktizování a navíc se zbytečně neprotahuje, což mi vadilo například u Vainglory (mimochodem v MOBA Zaklínačovi najdete možnost opustit probíhající hru jen sami, bez nutnosti domluvit se na rezignování s ostatními hráči).

Bohužel co se CD Projektu Red zase dost nepovedlo, jsou neustálé technické chyby. Hra má obrovské lagy, kvůli kterým některé hry vypadají jako pohled na kouzelníky, kteří se učí přemisťování. Postavy se zasekávají, aby se za zlomek vteřiny posunuly o několik metrů dále, což hře vyloženě škodí. Často kvůli tomu vlezete do pasti a budete zabiti, což se v tomto typu her opravdu neodpouští.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/twbattle arena/“/]

Verdikt: Celkem slušná MOBA hra ze Zaklínačského prostředí, která je bohužel prolezlá technickými bugy. A ty se podepisují na hratelnosti, takže v současné podobě rozhodně nedoporučuji. Berte až ve chvíli, kdy se problémy vyřeší, jinak budete mít zkažený dojem.

Hodnocení: 4/10

https://www.youtube.com/watch?v=2mWw7onLGs0

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

1 komentář

  1. Já jsem se z žádnými lagy nesetkal, není to spis špatným připojením? Jinak hra je podle me skvělá a navíc je zadarmo a to jediné za co chtějí peníze jsou skiny. Takže žádné pay to win. Za me by to bylo aspoň 8/10. Jestli se to rozšíří o další mody, mapy a postavy tak to bude pecka.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře