Pondělí, 17 června, 2024
DomůNovinkyHuawei oznámil finanční výsledky, za rok 2014 prodal 75 milionů smartphonů

Huawei oznámil finanční výsledky, za rok 2014 prodal 75 milionů smartphonů

Huawei oznámil finanční výsledky za uplynulý rok. Celkové tržby meziročně vzrostly o 30 procent na 12,2 miliardy dolarů a poprvé překročily 10 miliard dolarů. Firma dodala na trh rekordních 75 milionů smartphonů, což znamená meziroční nárůst o 45 %.

Jedním z nejvýraznějších úspěchů za rok 2014 je podíl smartphonů střední a vyšší třídy na celkových dodávkách, který vzrostl na 18 %. Modelu Huawei P7 se pouhých šest měsíců po květnovém uvedení v Paříži celosvětově prodaly čtyři miliony kusů.

Huawei Mate 7 pak zaznamenal velmi kladné přijetí mezi zákazníky z řad manažerů, a to na všech trzích a pouhé tři měsíce od svého uvedení na trh loni v září se jej prodaly více než dva miliony kusů.

Dobrých výsledků loni dosáhla také značka Honor. Dodávky zařízení Honor dosáhly 20 milionů kusů, z čehož výrobků řady Honor 3C to bylo více než osm milionů kusů, řady Honor 3X přes čtyři miliony kusů a řady Honor 6 přes tři miliony kusů. Ke konci roku byla značka Honor přítomná ve více než 60 státech a regionech celého světa.

Richard Yu, generální ředitel společnosti Huawei, věří, že se firmě podaří do budoucna udržet tempo růstu dosažené v roce 2014 a dále upevní své přední postavení na trhu smartphonů střední a vyšší třídy.

Huawei Mate7_Product photo_Gold_C2_reflect_EN_JPG_20140730

 

Zdroj: Huawei

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře