Sobota, 8 června, 2024
DomůNovinkyMobilní divize Sony je v problémech, propuštěno bude tisíc lidí

Mobilní divize Sony je v problémech, propuštěno bude tisíc lidí

Japonský elektrotechnický koncern Sony chce v letošním roce snížit počet zaměstnanců o zhruba 1 000. Napsal to tamní ekonomický list Nikkei, podle něhož firmu k propouštění vede ztrátové hospodaření mobilní divize. S ním se podnik potýká už delší dobu.

Kvůli stále se zhoršujícím se výsledkům mobilní divize Sony sáhne k nepopulárním úsporným opatřením. V rámci restrukturalizačního plánu zruší společnost 1 000 pracovních míst. O práci přijdou hlavně zaměstnanci v Evropě a Číně. Do března 2016 firma plánuje propustit celkově 5 000 lidí.

Sony doufá, že snížení počtu pracovníků jí pomůže snížit náklady a vrátí hospodaření mobilní divize do zisku. Více informací se dozvíme 4. února, kdy výrobce zveřejní čtvrtletní hospodářské výsledky.

Situace mobilní divize je delší dobu neradostná, podle zdrojů agentury Reuters vedení Sony dokonce zvažuje ukončení její činnosti a případný prodej.

121019_sony_660

Zdroj: XperiaBlog

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Aby to nedopadlo jako u Nokie, těžko bych to nesl, Sony dělá nejlepší android telefony.

  2. Vzhledem k tomu že většina jejich fanoušků je úplně mimo, a neumí brát kritiku s nadhledem, dobře jim tak,,, ať už to koupí číňani a bude z toho SONJI… HA HA HA… p.s. jen je mě líto, že to vždycky odnesou zaměstnanci, po kterých jde vidět nějaký výsledek, a ti parchanti nahoře si opasky neutáhnou…

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře