Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyWindows Phone je druhou nejprodávanější mobilní platformou v Česku, tvrdí IDC

Windows Phone je druhou nejprodávanější mobilní platformou v Česku, tvrdí IDC

Informuje o tom ve zprávě Mobile Phone Tracker za srpen analytická společnost IDC. Jedničkou mezi systémy pro chytré telefony zůstává Android. Na rostoucím podílu Windows Phone má velkou zásluhu široká nabídka telefonů, která zahrnuje jak levné modely, tak i špičková zařízení jako Lumia 925 nebo Lumia 1020.

„Výsledky reportu IDC Mobile Phone Tracker ukazují, že prodeje zařízení se systémem Windows Phone rostly v posledních dvou letech jak v absolutních, tak relativních číslech a představovaly 13,7% podíl na prodejích chytrých zařízení ve 2. čtvrtletí roku 2013. Trh s operačními systémy je velmi konkurenčním prostředím. Nadcházející akvizice divize zařízení a služeb Nokie společností Microsoft ukáže, jestli se novým zařízením s Windows Phone, která přijdou na trh v následujících několika měsících, podaří udržet dynamiku tohoto trendu,“ řekl Simon Baker, programový manažer z IDC.

Nepřehlédněte:

René Keyzlar, Partner Account Manager pro operátory v oblasti střední a východní Evropy ve společnosti Microsoft k tomu dodal: „Velice nás těší zájem, jehož se dostává zařízením našich partnerů s operačním systémem Windows Phone. Dostat se na druhou příčku v počtu prodaných zařízení patřilo k našim cílům pro tento rok a jsme rádi, že jsme jej dosáhli již tak brzy.“

Dále uvedl: „Ve spojení s našimi partnery budeme i nadále pracovat na tom, abychom zákazníkům nabídli co nejucelenější uživatelskou zkušenost se stále se rozšiřující pestrou nabídkou aplikací optimalizovaných pro nejvíce personalizovaný chytrý telefon vhodný jak pro běžné spotřebitele, tak i pro firemní zákazníky.“

Microsoft koupil mobilní divizi Nokie na začátku září. Za bývalou jedničku na poli mobilních telefonů zaplatí 5,44 miliardy eur, v přepočtu zhruba 140 miliard korun. Z toho 3,79 miliardy za samotnou mobilní divizi, dalších 1,65 miliardy za licencování patentů a technologií.

l925

Zdroj: TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře