Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DomůNovinkyApple slaví historický úspěch. Prodal 9 milionů iPhonů 5C a 5S za...

Apple slaví historický úspěch. Prodal 9 milionů iPhonů 5C a 5S za tři dny

Americká firma prodala za první víkend přes devět milionů kusů nově představených modelů chytrého telefonu iPhone a výrazně tak překonala očekávaná analytiků, kteří počítali se slabším nástupem. Apple přitom nestačil uspokojit všechny zájemce o nové produkty. 

„Toto je náš nejlepší start prodeje iPhonu vůbec. Devět milionů prodaných nových iPhonů je rekordem během prvního víkendu. Zatímco jsme již vyprodali první zásoby iPhone 5S, obchody dále přijímají nové dodávky,“ uvedl generální ředitel Apple Tim Cook. „Oceňujeme trpělivost všech a tvrdě pracujeme na zajištění dostatečného množství přístrojů,“ dodal.

Poptávka po nové generaci telefonů překonala očekávání firmy i analytiků, takže počáteční zásoby nestačily uspokojit všechny zájemce. Před obchody společnosti Apple stály (někde dokonce i s dvoutýdenním předstihem) fronty stovky lidí, aby se mohly stát prvními vlastníky nových smartphonů.

Značná část zákazníků si však bude muset na telefony počkat do příštího měsíce.

Apple zahájil prodej svých smartphonů v pátek v USA, Kanadě, Číně, Francii, Singapuru, Hong Kongu, Portoriku, Velké Británii a Německu.

Žádnému konkurenčnímu výrobci se zatím nepodařilo odstartovat prodej svého top modelu tak úspěšně, jako to umí Apple. Nejblíže mu byl asi Samsung s modelem Galaxy S4.

apple

Zdroj: Apple

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře