Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkySamsung uvede koncem roku levnější Galaxy Note 3 s LCD displejem

Samsung uvede koncem roku levnější Galaxy Note 3 s LCD displejem

Již za dva dny se začne prodávat Galaxy Note 3 od Samsungu. V České republice nový phablet koupíte za 18 999 korun včetně DPH. V budoucnu obohatí nabídku korejské firmy také model s podporou dvou SIM. A rovněž se proslýchá, že výrobce počítá i s vydáním levnější verze, s o něco horší výbavou.

Chystaný Galaxy Note 3 bude mít stále 5,7palcový displej s Full HD rozlišením 1920 × 1080 pixelů. Samsung však použije levnější LCD panel (phablet jinak disponuje obrazovkou typu Super AMOLED). Důvodů, proč tomu tak bude, je víc.

Výroba AMOLED displejů je limitována a Samsung se proto nejspíše právem obává, že by nemuselo dojít k uspokojení poptávky spotřebitelů v nejlukrativnějším období v roce, o Vánocích.

Použití technologicky méně vyspělého zobrazovacího panelu také otevírá prostor pro snížení koncové ceny.

Kromě typu displeje se další změna mezi jednotlivými verzemi bude týkat fotoaparátu – rozlišení se sníží s třinácti na osm megapixelů. Další ústupky Samsung snad již neplánuje.

Galaxy Note 3 s horší výbavou se začne prodávat až v listopadu, aby nedošlo ke kanibalizaci prodeje „klasického“ modelu.

note33Zdroj: PhoneArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře