Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyWhatsApp bude blíže propojený s Facebookem

WhatsApp bude blíže propojený s Facebookem

Pravděpodobně vám je známo, že chatovací prográmek WhatsApp byl v roce 2014 odkoupený Facebookem. Doposud tento „kecálek“ fungoval zcela samostatně, jenže to by se v budoucnosti mělo změnit.

Společnost Facebook oznámila, že pracuje na hlubší integraci WhatsAppu a jeho sociální sítě, která by se měla projevit v možnosti komunikovat se společnostmi přes WhatsApp podobně, jako to nyní můžeme dělat skrze Facebook Messenger. Samozřejmostí je potom možnost jednoduššího sdílení dat na Facebook, což se promítne i v trošku odlišném designovém provedení.

Další zajímavou novinkou by měla být možnost zapnout end-to-end šifrování komunikace. Při prvním nastavení tak budeme požádáni o naskenování unikátního QR kódu ze zařízení druhé strany.

No a nakonec se bude jednat i o sbírání informací o našich rozhovorech, které Facebook bude využívat pro zobrazování cílené reklamy. Společnost totiž před pár dny zrušila pravidelné roční poplatky, které chce nějakým způsobem získat zpátky.

WhatsApp-Facebook-data-sharing-and-encryption-840x413

Zdroj: Android Authority

 

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře