Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyWD My Passport Go je rychlý SSD, který odolá pádům na zem

WD My Passport Go je rychlý SSD, který odolá pádům na zem

Společnost Western Digital přináší na český trh externí solid-state disk My Passport Go. Nejnovější přírůstek nabízí kapacitu až 1 TB v kompaktních rozměrech. Má také integrovaný USB kabel a odolnou konstrukci, takže vydrží i hrubší zacházení. Navržen byl hlavně pro využití na cestách.

Externí SSD My Passport Go disponuje ochranným gumovým rámem, který pohlcuje nárazy a nemá žádné pohyblivé mechanické součástky. Odolat by měl pádům z výšky až dva metry a pomoci tak uživatelům uchovat jejich digitální obsah v bezpečí, chráněný před nárazy a otřesy. K velkým přednostem disku patří i skromné rozměry (67 × 95 × 10 mm) a integrovaný USB kabel.

My Passport Go dokáže přenášet data rychlostí až 400 MB/s. Je plně kompatibilní s počítači, je na něj poskytována tříletá záruka a součástí balení je i zálohovací software pro Windows. Po přeformátování spolupracuje SSD i se službou Time Machine pro zálohování z počítačů Mac.

SSD je k dostání ve dvou barevných provedeních ochranných rámů (modrá a žlutá) a ve dvou kapacitách 500 GB (zhruba 2 500 Kč) a 1 TB (zhruba 3 700 Kč).

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře